Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wernisaż wystawy prof. Jacka Szewczyka w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego

30 maja 2019 r.

 

zaproszenie_Jacek Szewczyk_Strona_2.jpg

 

W piątek, 31 maja 2019 r,  o godz. 13.00 Galeria Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na wernisaż wystawy prof. Jacka Szewczyka z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Artysta zaprezentuje prace z cyklu grafiki i rysunki.


Wystawie towarzyszy wykład z prezentacją pt. „Inspiracje”. Wykład odbędzie się o godz. 13.30  (zaraz po otwarciu wystawy) w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego naprzeciw galerii.

Kuratorzy wystawy: dr Janina Wallis, starszy kustosz dyplomowany i prof. Andrzej Bobrowski. Wystawa czynna do 15 września 2019 r.

Wystawę można zwiedzać w godz. 9.00- 15.00.


Serdecznie zapraszamy.

 

 Prof. Jacek Szewczyk

Katedra Grafiki Warsztatowej ASP we Wrocławiu
Pracownia Rysunku Kreatywnego

 

Urodzony w 1958 r. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu - obecnie Akademia Sztuk Pięknych - na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego w 1982 roku. Od 1982 r. pracuje w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W 2005 roku wybrany rektorem Akademii Sztuk Pięknych na lata 2005-2008 i 2008-2012.
Poza pracą na uczelni zajmuje się grafiką, rysunkiem i projektowaniem graficznym.
Brał udział w wielu wystawach, konkursach graficznych i rysunkowych w Polsce i za granicą.  Otrzymał kilka nagród i wyróżnień

 

Credo artystyczne:

 

Zawsze interesowałem się mniej lub bardziej prawdopodobnymi sytuacjami, które miały lub mają miejsce w życiu każdego z nas. O wiele bardziej ciekawiły mnie rozmowy w autobusie, tramwaju, widoki z okien i przechodnie na mojej ulicy nie wielkie wydarzenia medialne. Drobne zdarzenia dziejące się codziennie, narysowane śladami, znakami czasu i odautorskimi komentarzami do obowiązującej rzeczywistości.

 

plakat_Jacek Szewczyk.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT