Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

WINIARKA 2021 dla Oficyny Wydawniczej UZ

1 grudnia 2021 r.

 

winiarka_dla_Oficyny.jpg

26 listopada br. w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbyła się 7. Gala Literacka, podczas której wręczono VII Zielonogórską Nagrodę Literacką WINIARKA. Nagrodę przyznało Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica”.


Zielonogórską Nagrodę Literacką WINIARKA 2021 w kategorii grupowej otrzymała Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jak mówi Ryszard Błażyński Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry WINNICA - honorujemy nią ludzi którzy swoją twórczością w ostatnim okresie czasu, mocno przyczynili się do promocji naszego miasta, którzy w swoich utworach potrafili znakomicie pokazać wszystko co jest najpiękniejsze w Winnym Grodzie.

Do tej pory, nagroda ta dostawała się w ręce twórcom indywidualnym. Od roku 2020 wyróżnienie to także jest przyznawane w kategorii grupowej, zespołowej. Pierwszym jego laureatem został Zielonogórski Oddział Związku Literatów Polskich.

Ryszard Błażyński przedstawił również uzasadnienie kapituły: „…za ponad pół wieku działalności wydawnictwa na rzecz rozwoju zielonogórskiego środowiska naukowego, a także profesjonalne wsparcie i opiekę przy realizacji publikacji powstających w różnego typu jednostkach kultury, oświaty oraz środowisk twórczych Zielonej Góry i regionu lubuskiego”.

 

Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego od wielu lat otrzymuje nagrody i wyróżnienia, m.in. Lubuskie Wawrzyny, czy wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki. 

 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT