Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wpadnij na TRIZ! Seminarium w Bibliotece Uniwersyteckiej

22 stycznia 2018 r.

 

 

TRIZ grafika(3) (1).jpg


Biblioteka Uniwersytecka - Regionalny Ośrodek Informacji Normalizacyjnej i Patentowej, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii oraz Novismo Spółka z o.o. zapraszają do udziału w seminarium pt. "Metodyka TRIZ – droga do innowacyjnych rozwiązań". Zaproszenie adresowane jest do pracowników naukowych, dydaktycznych, doktorantów oraz przedsiębiorców zainteresowanych tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.
Seminarium odbędzie się w piątek 26 stycznia 2018 r. w sali konferencyjnej na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej w godz. 10.00 – 14.20.


Uczestnicy seminarium otrzymają imienne zaświadczenia o udziale. Liczba miejsc jest limitowana. Zapisy do 24 stycznia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

 

TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań) to naukowo opracowana i sprawdzona w praktyce metodyka umożliwiająca tworzenie innowacyjnych rozwiązań.   Jej twórcą jest naukowiec i wynalazca Henryk Saulowicz Altszuller. Współczesna TRIZ zmienia paradygmat wynalazczości: nie opiera się ona na szczęściu, inspiracji czy też geniuszu wynalazcy. Efektywne tworzenie innowacji odbywa się poprzez postępowanie według usystematyzowanego i racjonalnego algorytmu.


Metodyka TRIZ wykorzystywana jest z sukcesami w takich firmach, jak: Samsung, LG, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, FIAT Group, Schaeffler Group, Continental, Visteon, MANDO, ZF TRW i innych na całym świecie.


Więcej na stronie::

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT