Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Współpraca UZ z kanadyjskimi przemysłowcami

17 listopada 2014 r.

 

Dziś  w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Mechanicznego UZ z prezesem kanadyjskiej firmy ECO-TECK GROUP – STEPHENEM W. TUNKSEM.

 

Firma ECO-TEC jest światowym liderem w produkcji środków podnoszących jakość paliw oraz filtrów eliminujących  zanieczyszczenia. Z jej produktów  korzystają m.in. konstruktorzy bolidów F1, najlepsi producenci autobusów i maszyn roboczych.

Uniwersytet Zielonogórski z firmą ECO-TEC podpisał list intencyjny o współpracy już w czerwcu br. Tak krótki kontakt już dzisiaj zaowocował propozycją przeprowadzenia badań naukowych dwóch produktów tej firmy: filtra olejowego i super smaru – dodatku do oleju bazowego.  Nasi naukowcy będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań z zakresu sprawności tych produktów, tj. sprawności wytrącania zanieczyszczeń takich jak osady czy woda z oleju bazowego w filtrze i zmniejszenia tarcia, zwiększenia lepkości oleju bazowego czy zwiększenia wydajności oleju bazowego (w dodatku do oleju bazowego).

Dziś podczas wizyty głównego szefa firmy S. Tunksa, został omówiona szersza współpraca z naszymi naukowcami.  Koordynatorem współpracy z ramienia Uniwersytetu Zielonogórskiego jest dr inż. Krzysztof Łasiński z Wydziału Mechanicznego.

 

Współpraca z firmą ECO-TEC, jak zanzaczył prof. Andrzej Pieczyński - prorektor ds. rozwoju UZ, wspisuje się w badania prowadzone przez Uniwersytet Zielonogórski dotyczące tzw. zielonej energii i Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego.

 

 

IMG_4488.JPG IMG_4483.JPG IMG_4498.JPG IMG_4491.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT