Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wśród zdobywców Lubuskich Wawrzynów 2016 są przedstawiciele UZ!

24 lutego 2017 r.

 

 

Wczoraj, to jest w czwartek 23 lutego br. w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus w Zielonej Górze nastąpiło rozstrzygnięcie 23. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 12. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy oraz 4. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Dziennikarski. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 


Najważniejszą nagrodę tego wieczoru, przyznany po raz  23. Lubuski Wawrzyn Literacki za najlepszą literacką książkę w regionie otrzymała Paulina Korzeniewska za tomik poezji ,,Pogodna biel dobrego samopoczucia’’, wydany przez Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2016. Poetka jest studentką IV roku studiów doktoranckich na Uniwersytecie Zielonogórskim w dyscyplinie literaturoznawstwo. W Instytucie Neofilologii UZ, pod kierunkiem dr hab. Dirka Vanderbeke, prof. UZ,  przygotowuje pracę doktorską  dotyczącą poezji Anne Sexton. 

 

 

 

Lubuski Wawrzyn Naukowy otrzymał prof. Czesław Osękowski za książkę „Połączenie miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra we wspólny samorząd terytorialny”, która została wydana przez Oficynę Wydawniczą UZ.

 

W tej samej kategorii nominację konkursową i wyróżnienie otrzymała również książka dr. hab. Radosława Domkego „Przemiany społeczne w Polsce w latach 70. XX wieku”, wydana przez … Oficynę Wydawniczą UZ. Ponadto uczelniane wydawnictwo zostało wyróżnione za walory edytorskie tej książki.

 

 

 


Lubuski Wawrzyn Dziennikarski przypadł w udziale Agacie Sendeckiej z TVP Gorzów za cykl audycji „Rodzina na plus”. Ponadto w tej samej kategorii nominację otrzymała Małgorzata Bugaj z Akademickiego Radia Index, a studenci z dziennikarskiego koła naukowego „Faktor", którego  opiekunem jest dr hab. Magdalena Steciąg, prof. UZ otrzymali dyplom za debiut.

 


 

Paulina Korzeniewska wlaściwa.jpg Osekowski ksiązka.jpg domke_przemiany (2).jpg Dyplom oficyna.jpg dyplom faktor.jpg

Fot. archiwum lubimyczytac.pl; archiwum Oficyny Wydawniczej UZ; Artur Steciąg (1).

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT