Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wybieram bibiotekę

Pani z biblioteki.jpg

Książki, książki, książki. Fot. Tomasz Gawałkiewicz ZAFF

8 maja 2015 r.

 

Wyobrażacie sobie życie bez książek? Nie, tego nie ogarnie żadna rozsądna głowa! Żeby się uczyć, rozwijać, zdobywać wiedzę musimy czytać. Jednak robimy to nie tylko z obowiązku, ale i z chęci. Przecież interesujące powieści historyczne, sagi, kryminały, książki science-fiction, romanse czy tomik poezji sprawiają, że zarywamy noce, bo koniecznie musimy dowiedzieć się, co stało się z naszym ukochanym bohaterem. Czy dobro zwyciężyło?

 

Podczas studiów żacy nieustannie sięgają do literatury fachowej. Bez niej nie napiszą pracy seminaryjnej, nie przygotują się dobrze do kolokwium, nie wspominając już o egzaminie. Nie są jednak w stanie posiadać wszystkich niezbędnych podręczników na własność. Dlatego jednym z ich ulubionych miejsc jest … biblioteka. 

 

Nasza biblioteka UZ jest po prostu cudna. Znajduje się w nowoczesnym budynku, swobodnie mogą z niej korzystać osoby niepełnosprawne, ale co najważniejsze dysponuje ponad milionowym zbiorem woluminów! Każdy student znajdzie w niej te publikacje, które są mu potrzebne. W odwodzie ma jeszcze do dyspozycji Zielonogórską Bibliotekę Cyfrową. Nie ma takiej opcji, by nie wyszukał potrzebnych mu książek.

 

 

wyjscie z biblioteki.jpg

Z biblioteki UZ studenci wychodzą z plecakami pełnymi książek. Fot. Tomasz Gawałkiewicz ZAFF

Czemu taki pean na cześć bibliotek? Powód jest szczególny. Od 8 do 15 maja br. trwa doroczny tydzień bibliotek, tym razem pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Jeśli na co dzień nie dostrzegamy wysiłku bibliotekarzy, którzy zawsze chcą nam pomóc, zróbmy to teraz. Bez nich nauka i zdobywanie wiedzy byłyby niewyobrażalnie trudniejsze.

 

 

Dlatego w imieniu JM Rektora UZ, prof. Tadeusza Kuczyńskiego, nauczycieli akademickich, a przede wszystkim studentów UZ wszystkim pracownikom naszej uczelnianej biblioteki składamy serdeczne życzenia nieustającej kreatywności w poszukiwaniu nowych publikacji, siły w przemierzaniu bibliotecznych przestrzeni i uśmiechu dla najbardziej kapryszących i oddających po terminie wypożyczone książki. Wszystkiego dobrego. 

 

Z okazji swego święta pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej przygotowali dla czytelników niezwykle ciekawy program. 

Szczegóły znajdziecie pod adresem    http://www.bu.uz.zgora.pl/bu/pl/pdf/tydzien.pdf.  Przyjdźcie koniecznie, naprawdę warto!

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT