Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wybieramy najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

2 grudnia 2015 r.

 

1964569563b4aa33c761.png

 

Przypominamy, że trwa szósta edycja konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2015. Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach prowadzonego wspólnie z KRASP programu "Study in Poland". Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia, przewodniczącego KRASP.


W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 50 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs INTERSTUDENT. Kapituła najpierw wskaże 20 nominowanych, a następnie wybierze spośród nich najlepszych studentów studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (w języku polskim i językach obcych). Internauci wybiorą dodatkowo spośród nominowanych - w otwartym głosowaniu - najpopularniejszego studenta obcokrajowca.


Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.


Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 grudnia 2015 r.

 

ANKIETA KONKURSOWA
 

 

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 21 stycznia 2016 r., podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" organizowanej w Gdańsku we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Miastem Gdańsk.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich edycji konkursu.


Więcej na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT