Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wydział Fizyki i Astronomii UZ zaprasza uczniów na ciekawe zajęcia z fizyki

budynek Wydziału WFA.jpg

Budynek A-29, w którym mieszczą się 2 wydziały UZ: Wydział Fizyki i Astronomii oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii. Fot. Tomasz Gawałkiewicz - ZAFF

30 października 2018 r.

 

 

Wydział Fizyki i Astronomii wraz ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Fizyki SNaFi zaprasza uczniów na zajęcia poszerzające wiedzę z fizyki. Zajęcia dostosowane są do potrzeb uczniów na poszczególnych etapach kształcenia. Będą się one zawsze odbywały w budynku Wydziału (budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a).

 

 

W poniedziałek, 5 listopada o godz. 17.15 w sali 106 odbędą się zajęcia z fizyki z uzdolnionymi licealistami pt. „Matematyka językiem fizyki”. W ramach zajęć wprowadzone zostaną pochodne, całki oraz równania różniczkowe. Te zagadnienia zostaną omówione w zastosowaniach do stosunkowo prostych problemów fizycznych.

 

 

W poniedziałek, 12 listopada o 17.15 w sali 106 odbędą się zajęcia z fizyki z uzdolnionymi gimnazjalistami. Spotkania te są adresowane do uczniów zainteresowanych fizyką w wymiarze przekraczającym program szkolny. Podczas zajęć rozwiązywane będą zadania teoretyczne, a także przeprowadzane doświadczenia z różnych działów fizyki. Prosimy, aby na zajęcia zabierać ze sobą zeszyt, przybory do pisania (długopis, linijka, ...) oraz kalkulator.


Ze względu na charakter zajęć liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

W środę, 14 listopada o 17.00 w sali 329 odbędą się zajęcia pt. „Analiza danych z minisatelitów dla licealistów”. W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami analizy danych pomiarowych, w tym metodami obliczania średniej i jej niepewności, prawem propagacji błędów, definicją błędów statystycznych i systematycznych. Omawiane będą także sposoby wizualizacji wyników pomiarów przydatne w ich interpretacji. Przykładowe dane pochodzą z pomiarów wykonanych podczas testów minisatelitów oraz z zadań olimpiady fizycznej. Rozważane będą także problemy z dziedziny optymalizacji.

 

 

Serdecznie zapraszamy.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT