Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ w czołówce instytucji ekonomicznych w Polsce

 

13 czerwca 2017 r.

 

Logo-WMIE.jpg

 

Miło nam poinformować, że w rankingu umieszczonym w bazie IDEAS, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego, mimo, iż formalnie nie jest wydziałem ekonomii, znalazł się na dziewiątym miejscu w rankingu instytucji ekonomicznych z naszego kraju: http://ideas.repec.org/top/top.poland.html. Do tego sukcesu przyczynił się walnie prof. dr hab. Andrzej Nowak, specjalizujący się w teorii gier i ekonomii matematycznej, który w rankingu uczonych został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w kraju. Gratulacje!


Dalszych ośmiu pracowników Wydziału jest zarejestrowanych w bazie IDEAS: dr Aleksandra Arkit, dr Łukasz Balbus, prof. dr hab. Andrzej Cegielski, dr Robert Dylewski, prof. dr hab. Janusz Matkowski, dr hab. Zbigniew Świtalski, prof. UZ, prof. dr hab. Roman Zmyślony i dr hab. Stefan Zontek, prof. UZ.


Zachęcamy wszystkich interesujących się naukami ekonomicznymi do odwiedzenia serwisu IDEAS, który obok rankingów zawiera coś znacznie ważniejszego: gigantyczną bazę artykułów i raportów. Można w niej znaleźć ponad 2,3 miliona prac naukowych z ekonomii, z czego 2 miliony to artykuły opublikowane on-line w czasopismach ekonomicznych.


Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Connecticut (USA) zarządza serwisem RePEc (Research Papers in Economics), w ramach którego stworzona została największa niekomercyjna baza bibliograficzna na świecie dotycząca ekonomii, IDEAS (Internet Documents in Economics Access Service). W bazie tej można znaleźć rankingi instytucji oraz uczonych. Wg stanu na maj 2017 roku było w nim zarejestrowanych ponad 13 tys. instytucji z całego świata, w tym 155 z Polski. Są tam dane bibliograficzne ponad 50 tysięcy ekonomistów, w tym ponad 500 z Polski.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT