Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wygraj indeks na UZ w Konkursie Wiedzy o Mediach

18.09.2014 r.

Konkurs wiedzy o mediach.jpg

 

Napisz esej, nagraj film albo stwórz fotoreportaż, sprawdź swoją wiedzę o mediach podczas testu i wygraj indeks na studia dziennikarskie, staż w mediach oraz cenne nagrody rzeczowe!

Rusza Konkurs Wiedzy o Mediach – wspólna inicjatywa kilkunastu ośrodków uniwersyteckich kształcących w zakresie dziennikarstwa. Organizatorzy, w tym Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, będą nagradzać młodych pasjonatów dziennikarstwa indeksami na studia. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Jak wziąć udział w konkursie?

Najpierw zgłoś swój udział w konkursie lub poproś nauczyciela o zgłoszenie przez szkołę (należy to zrobić do 26 września). Pobierz z zakładki Pliki do pobrania zgłoszenie, wypełnij je i prześlij na adres M.Steciag@ifp.uz.zgora.pl.

Etap 1

Etap pierwszy konkursu polega na przesłaniu pracy, dotyczącej jednego ze wskazanych tematów. Propozycje znajdziesz w zakładce Tematyka.

Praca może być napisana w formie eseju (do 8000 znaków) lub przygotowana w postaci krótkiego filmu (do 10 min.), nagrania audio, fotoreportażu lub fotokastu. Należy ją wysłać do 31 października na adres mailowy M.Steciag@ifp.uz.zgora.pl lub drogą pocztową na adres: Instytut Filologii Polskiej, Uniwersytet Zielonogórski, al. Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra, z dopiskiem: Konkurs Wiedzy o Mediach.

Pamiętaj, że do pracy trzeba dołączyć kilka ważnych dokumentów, które znajdują się w zakładce Pliki do pobrania.

Jury będzie oceniać poprawność merytoryczną Twojej pracy, jej oryginalność, pomysłowość ujęcia tematu oraz umiejętność wyrażania własnej oceny zagadnienia.

21 listopada 2014 roku sprawdź na stronie konkursu, czy dostałeś/-aś się do kolejnego etapu.

Etap 2

Etap okręgowy – odbędzie się 12 grudnia 2014 r. w kilkunastu uczelniach na terenie kraju, w tym na Uniwersytecie Zielonogórskim. Polega na rozwiązaniu wspólnego dla wszystkich testu z wiedzy o mediach. Przygotuj się z tematyki mediów masowych w Polsce. Zakres tematyczny i potrzebną literaturę znajdziesz w zakładce Program i literatura.

Etap 3

Finał na szczeblu centralnym – będzie odbywać się od 20 do 21 marca 2015 r. w Warszawie.

Szczegółowe informacje o konkursie::

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT