Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wystawa BONSAI w Ogrodzie Botanicznym UZ

29 września 2022 r.

 

plakat_ZG_2022_15 lat_2.jpg

Już kolejny raz w ciągu ostatnich kilku lat będziemy mogli zobaczyć BONSAI w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ta sztuka uprawy miniaturowych drzew powstała w Chinach ale w Japonii ewoluowała i stamtąd została rozpowszechniona na cały Świat.
 

Wystawa odbędzie się w niedzielę 2 października w godzinach od 10.00 do 18.00 w Ogrodzie Botanicznym UZ przy ul. Botanicznej 50a w Zielonej Górze.

 

Bonsai to w dosłownym tłumaczeniu roślina w doniczce, ale żeby móc powiedzieć o takiej roślinie bonsai musi ona spełniać pewne zasady i kanony tej sztuki. O tym jakie to zasady będzie się można dowiedzieć od członków Polskiej Asocjacji Bonsai (patrona wystawy), którzy będą prezentować swoje miniaturowe drzewa.

 

W trakcie wystawy będzie można posłuchać i porozmawiać o pokazywanych bonsai, a także odbędzie się pokaz formowania drzew z prezentacją narzędzi i technik wykorzystywanych podczas tego procesu.

 

Jeśli ktoś chciałby skonsultować bonsai, które uprawia, może je przynieść do Ogrodu Botanicznego i porozmawiać na ich temat z ekspertami.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT