Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wystawa w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki


Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki Wydziale Artystycznym UZ zaprasza na spotkanie z Agatą Gertchen, reprezentującą wrocławskie środowisko artystyczne. Autorka pokaże linoryty z cyklu: UNBRIDLED . Wystawie będzie towarzyszył wykład „O możliwościach i ograniczeniach grafiki monumentalnej”.


Spotkanie odbędzie się w  piątek 24 stycznia br. o godz.11.00 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki przy ul. Wiśniowej 10.

 

Agata Gertchen

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Grafiki. Dyplom z grafiki warsztatowej w Pracowni Intaglio prof. Przemysława Tyszkiewicza oraz z Projektowania Graficznego prof. Romana Kowalika w 2010. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Intaglio prof. Przemysława Tyszkiewicza w ASP we Wrocławiu.

Zajmuje się rysunkiem i grafiką artystyczną (w szczególności linorytem, oraz technikami wklęsłodrukowymi). Brała udział w około 90 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą Laureatka licznych nagród za dokonania artystyczne, m. in.: II Nagroda na 8 Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach (2012), Nagroda Grand Prix na 7th International Triennial of Graphic Art − Bitola, Macedonia (2012), Stypendium Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie (2012), Stypendium im. Jerzego Grotowskiego dla doktorantów za osiągnięcia w dziedzinie sztuki w ramach Wrocławskiego Programu Stypendialnego (2013-2014).

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT