Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej – finał okręgowy na UZ

9 stycznia 2017 r.

 

logo_not.jpg

W środę, 11 stycznia 2017 r. o godz. 9.30 w sali nr 115 w siedzibie Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego (bud. A-2, ul. prof. Z. Szafrana 2) odbędzie się finał okręgowy (II stopień) XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowanej przez Naczelną Organizację Techniczną.


Do zawodów okręgowych II stopnia zakwalifikowało się 61 osób z 18 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. W szkolnym etapie, który odbył się 21 października 2016 r., wzięło udział 243 uczniów.


Wyniki etapu szkolonego, który odbył się na terenie zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego (I stopień) dostępne są na stronie https://zielona-gora.enot.pl.


Przewodniczącym Lubuskiego Okręgowego Komitetu Olimpiady Wiedzy Technicznej jest dr hab. inż.  Andrzej Pieczyński, prof. UZ, prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego


W tym dniu zawody okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej odbędą się w całej Polsce. Przystąpi do nich 1135 uczniów szkół ponadpodstawowych zakwalifikowanych  na podstawie wyniku osiągniętego w zawodach szkolnych, które rozegrane były w październiku ubr.


Najlepsi zawodnicy spotkają się w dniach 7 – 9 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu, gdzie wezmą udział w ogólnopolskich zawodach finałowych, których stawką będzie zaszczytny tytuł laureata OWT i prawo wstępu bez egzaminów na wybraną uczelnię techniczną.


Olimpiada Wiedzy Technicznej jest rozgrywana od 1974 r. na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT