Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

„ZABKA” - nowe koło naukowe na UZ

9 grudnia 2014 r.

 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim powstało nowe koło naukowe „ZABKA” Zielonogórskie Akademickie Bractwo Kopaczy Aurum.

Pomysł na założenie organizacji studenckiej zrodził się dawno temu. Z grupą studentów postanowiliśmy działać i wystąpiliśmy o zgodę na zarejestrowanie koła naukowego. Oficjalnie działamy od 19 maja 2014 roku i jak na razie stanowimy grupę 19 osób. Od tego czasu wiele się już u nas wydarzyło.

Pierwszy nasz projekt to zorganizowanie i przeprowadzenie I Akademickich Mistrzostw w Płukaniu Złota, 19.05.2014 Zielona Góra. Udało się! Pomimo złych warunków pogodowych w naszych zawodach wzięło udział prawie 60 zawodników! W następnym roku planujemy drugą edycję zawodów (wstępny termin 16 maja 2015).

Ponadto byliśmy uczestnikami kilku zawodów o randze krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Czech i Słowacji, Nocne Mistrzostwa Polski, Puchar Sudetów, Puchar Namiestnika Wielkopolski i inne). Na każdych zawodach odnosiliśmy sukcesy, stawaliśmy na podium.

 

Obecnie zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku (https://www.facebook.com/wm.uz.zabka), na której zamieszczamy różne informacje dotyczące zarówno działalności koła, jak i poszukiwania złota.

W tym roku akademickim mamy zamiar wybrać się na kilka zawodów, w tym na Mistrzostwa Świata w Płukaniu Złota w Hiszpanii (2015 Navelgas World Goldpanning Championship).

 

Zapraszamy studentów do zapisania się do naszej organizacji:

e-mail: zabka@wm.uz.zgora.pl lub d.michalski@ibem.uz.zgora.pl

 

Już od wiosny ruszamy na poszukiwanie złota! Może i Ty się z nami wybierzesz…

 

 

Dariusz Michalski
Opiekun koła

 

 

DSC_0018.jpg DSC_0032.jpg DSC_0005.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT