Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zaburzenia odżywiania – cykl indywidualnych spotkań rozwojowych adresowanych do studentów

27 stycznia 2021 r.


Zapraszamy studentów oraz wykładowców do skorzystania z oferty spotkań z zakresu prewencji zaburzeń odżywiania, które dają możliwość przypatrzenia się własnym nawykom żywieniowym i w konsekwencji pomagają wybrać optymalne rozwiązania umożliwiające prowadzenie zdrowego stylu życia.


Spotkania obejmują m.in. następujące tematy:


• przyczyny zaburzeń odżywiania,

• fakty i mity na temat odżywiania,

• skąd pochodzą nawyki żywieniowe, które prowadzą do powstawania złej relacji z jedzeniem?

• dostosować siebie pod jedzenie/dietę czy jedzenie/dietę pod siebie?

• emocje, relacje, wypoczynek a jedzenie - co mają ze sobą wspólnego?

• czy myślenie: wszystko albo nic ma sens?Program obejmuje od 1 do 5 indywidualnych spotkań w zależności od potrzeb (z możliwością kontynuuowania spotkań w formie psychoterapii w przypadku chęci podjęcia dalszej pracy nad sobą). Głównym celem zajęć jest świadome przypatrzenie się własnej relacji z jedzeniem, ocena ewentualnych błędów oraz poznanie mechanizmów kształtujących zdrowe nawyki żywieniowe, chroniących przed rozwojem zaburzeń odżywiania.


Aby skorzystać z oferty prosimy o kontakt z Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami pod nr tel: 797 974 050.


Terminy spotkań do indywidualnego ustalenia z prowadzącą.


Spotkania prowadzi – Anna Szałachanowicz - psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta, edukator żywieniowy. Prowadzi psychoetarpię indywidualną osób dorosłych, warsztaty dla rodziców, zajęcia z zakresu psychoedukacji i rozwoju osobistego. Świadczy pomoc psychoterapeutyczną w sytuacjach kryzysowych. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności w relacjach z innymi, jak i w relacji z samym sobą. W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do ciała i psychiki pacjenta. Wierzy, że każde, nawet najtrudniejsze przeżycie, to wartość wyniesiona na przyszłość, doświadzenie kształtujące dalsze wybory, ścieżki życiowe... a dobrze wykorzystane, zrozumiane, przepracowane może być początkim drogi ku budowaniu satysfakcjonującego życia.


Spotkania realizowane są w ramach projektu „UZ dostępny dla wszystkich“, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
 

Unia 3 wł..jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT