Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zagłosuj na lubuski cud!

13 sierpnia 2018 r.

 

Pomnik Chrystusa Króla.jpg

fot. lubuskie.pl

Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie to lubuski kandydat do elitarnego grona 7 cudów Polski wybieranego na 100-lecie polskiej niepodległości. Plebiscyt prowadzony jest przez Ptak Warsaw Expo, organizatora największych w Polsce targów turystycznych World Travel Show, a także Radio Zet, portal WP oraz Tygodnik "Wprost". Aby wziąć udział w plebiscycie należy zagłosować na stronie www.worldtravelshow.pl lub facebookowym profilu targów: World Travel Show PWE.
 

Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób, w konsultacji z Urzędami Marszałkowskimi 16 województw, powstała lista 64 wyjątkowych kandydatur. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonione zostały 32 miejsca, z 16 województw. W finale natomiast, głosujący typują tytułową siódemkę. O tym kto znajdzie się w „złotej 7” zdecydują internauci, radiosłuchacze oraz czytelnicy, którzy mogą głosować na swoje ulubione miejsca z listy. Zwycięskie "7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” poznamy podczas uroczystej gali, która obędzie się na targach World Travel Show 2018.


Świebodziński pomnik, to zwycięzca I etapu z województwa lubuskiego. Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to żelbetowa rzeźba znajdująca się w Świebodzinie, wzniesiona w 2010 według projektu Mirosława Pateckiego. Przedstawia ona Jezusa Chrystusa, jako Króla Wszechświata. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę.


Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbędzie się w dniach 19-21 października, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo na przedmieściach Warszawy. Impreza, podczas której swoją ofertę turystyczną prezentują kraje i regiony z całego świata, zostanie zorganizowana już po raz trzeci. Wśród gości wydarzenia będą m. in. znani podróżnicy, którzy wezmą udział w festiwalu podróżników Warsaw Travelers Festival. Targom ponownie towarzyszyć będą: Salon Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy.

 

Źródło: newsletter Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT