Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy Marka Sibinskýego

plakat_marek Sibinsky-wł..jpg

10 grudnia 2018 r.

 


Galeria Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego (al. Wojska Polskiego 71, Zielona Góra) zaprasza na otwarcie wystawy dr hab. Marka Sibinskýego z Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach w najbliższy piątek 14 grudnia 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 13.00.

 


Artysta zaprezentuje prace z cyklu Uncertainty wykonane w technikach eksperymentalnych i serigrafii. Wystawie będzie towarzyszył wykład zatytułowany „International Serigraphy Symposium Ostrava”, który będzie  zakończony panelem dyskusyjnym dla studentów.

 


Dr hab. Marek Sibinský zajmuje się grafiką i malarstwem, W swojej twórczości wykorzystuje eksperymentalne techniki graficzne i najnowsze technologie druku cyfrowego (sitodruk i różne formy nadruku), które pojawiają się podczas procesu tworzenia. Pracuje cyklami. Interesuje się problemem komunikacji międzyludzkiej. Bada sens informacji i wpływ mediów na sektor życia zbiorowego.

 


Kuratorzy wystawy: dr Janina Wallis, kustosz dyplomowany i  prof. Andrzej Bobrowski. Wystawę można zwiedzać do końca marca 2019 r.

 


Marek Sibinský urodził się 20.01.1974 r. w Frydku-Mistku, Czechy. W 1992 r. zdał maturę w średniej szkole artystyczno-przemysłowej w Brnie (specjalizacja malarstwo). W 1997 r. ukończył studium magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Ostrawskiego (katedra twórczości plastycznej – pracownia wolnej i stosowanej grafiki prof. Eduarda Ovčáčka).

 


W 2006 r. ukończył studium doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Instytut Sztuki. W 2015 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Instytut Sztuki.

 

Obecnie jest kierownikiem Katedry Grafiki i Rysunku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Ostrawskiego.

 


Serdecznie zapraszamy na wernisaż.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT