Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zapraszamy na wystawę plakatów Mai Wolnej.

Maja Wolny plakat.jpg

 

4 kwietnia 2016 r. 

 

W najbliższy czwartek, to jest 7 kwietna o godz. 12.00 w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej przy al. Wojska Polskiego 71 odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Maja Wolna – plakaty”.  Będzie jej towarzyszył wykład Mai Wolnej „Moc przekazu. Kilka słów o procesie tworzenia”. Wystawa będzie czynna do końca kwietnia 2016. Jej kuratorem jest dr Janina Wallis.

 


W 2005 r. Maja Wolna obroniła dyplom w Pracowni Drzeworytu na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.  Obecnie pracuje jako adiunkt na dwóch uczelniach. Prowadzi indywidualne zajęcia ze studentami Wydziału Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) w Warszawie. Bierze udział w wielu konkursach i może poszczycić się tytułem laureata niektórych z nich. Na przykład zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w kategorii plakatów ideowych. Uczestniczy w wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentowała m.in. na wystawie Passion for Freedom w The Mall Galleries w Londynie.

 


Współpracuje z Gazetą Wyborczą. Angażuje się w problemy społeczne, zwłaszcza dotyczące przemocy, wolności i praw człowieka. Plakaty, ilustracje, kolaże stanowią część jej artystycznej pracy. Obecnie eksperymentuje z nowymi projektami wykorzystując obraz wideo, dźwięk oraz z formami przestrzennymi czerpiąc z dotychczasowych doświadczeń w zakresie grafiki.

 


Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT