Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zaproszenie do udziału w konkursie „Moja wizja zero – rolnik liderem bezpieczeństwa”

27 lipca 2021 r.

Moja wizja Zero.jpg

Trwa III edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży „Moja wizja zero – rolnik liderem bezpieczeństwa”. Jest on adresowany do młodzieży w wieku od 15 do 23 lat. Trwa od 30 czerwca do 30 września br.

 

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez uczestnika konkursu filmu na temat filarów międzynarodowej kampanii „Wizja zero” i co najmniej jednej z siedmiu „złotych zasad”, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasadę 1, która brzmi: „przejmij inicjatywę – zaangażuj się”. Także w kontekście zagrożeń wynikających z sytuacji epidemicznej spowodowanej zakażeniami wirusem SARS – CoV-2  w Polsce. Praca konkursowa powinna być wykonana i nadesłana przez uczestnika konkursu w wersji elektronicznej jako film zapisany w pliku wideo w formacie AVI lub MPEG-4. Długość nagrania powinna wynosić od 30 sekund do 2 minut.

 

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży i studentów bezpiecznych zachowań związanych z pracą w gospodarstwie rolnym oraz popularyzacja „wizji zero” w rolnictwie. To  międzynarodowa kampania  społeczna, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolnicznym, w oparciu o jej trzy filary, to jest: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan. Równie istotne jest „siedem złotych zasad”:
 

1 – przejmij inicjatywę – zaangażuj się;

2 – zidentyfikuj zagrożenie – kontroluj ryzyko; 

3 – zdefiniuj cele – stwórz program;

4 – zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany;

5 – zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy;

6 – poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie;

7 – daj dobry przykład i motywuj innych.

 

Organizatorzy konkursu wierzą, że większości wypadków w rolnictwie można byłoby uniknąć, gdyby zostały zastosowane proste rozwiązania. Dlatego zapraszają zainteresowanych młodych ludzi do udziału w światowej kampanii na rzecz wyeliminowania wypadków i chorób zawodowych rolników  zatytułowanej „Wizja zero!”.

 

Gala finałowa i ogłoszenie wyników konkursu będą miały miejsce na przełomie listopada i grudnia br.

 

Szczegółowe informacje o konkursie oraz jego regulamin znajdują się na stronie: https://www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/moja-wizja-zero/

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT