Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

„Zarys historii filozofii rosyjskiej” Ernesta Radłowa już po polsku!

15 października 2020 r.

Radłow.okładka-2.jpg

W ramach projektu badawczego „Filozofia Srebrnego Wieku” po raz pierwszy w języku polskim ukazała się rozprawa Ernesta Radłowa „Zarys historii filozofii rosyjskiej”. Autorką przekładu jest dr Justyna Kroczak z Instytutu Filozofii UZ. Książkę opublikowało wydawnictwo Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Projekt badawczy „Filozofia Srebrnego Wieku” jest finansowany przez program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Narodowy Program Rozwoju Humanistyki, nr 0404/NPRH5/H22/84/2017).


Przypomnijmy, że w ramach tego projektu na początku marca br., po raz pierwszy w języku polskim ukazało się dzieło Aleksego Łosiewa „Dialektyka mitu”. Autorem przekładu jest prof. Roman Sapeńko z Instytutu Filozofii UZ. Książkę opublikowało to samo wydawnictwo Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

 

Kierownikiem projektu badawczego, zaplanowanego na lata 2017-2021, jest dr hab. Jacek Uglik, prof. UZ, a wykonawcami, m.in. prof. dr hab. Lilianna Kiejzik, wspomniany już dr hab. Roman Sapeńko, prof. UZ, dr Barbara Czardybon i dr Justyna Kroczak. Wszyscy wymienieni są pracownikami Instytutu Filozofii UZ. Wartość tego projektu to 151 162,00 zł.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT