Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zasady zarabiania na badaniach naukowych – system komercjalizacji wyników prac badawczych w Polsce – szkolenie dla pracowników UZ

 

 

7 października 2019 r.

 

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego  zaprasza pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego na szkolenie pn:  Zasady zarabiania na badaniach naukowych – system komercjalizacji wyników prac badawczych w Polsce , które odbędzie się w dniach 28-29 października 2019 r. w sali 244 Wydziału Mechanicznego (bud. A-10, 2 piętro) przy ul. Prof. Z. Szafrana 4.

 

Szkolenie prezentuje ramowo system komercjalizacji w Polsce – podstawowe definicje i rozwiązania wynikające z prawa oraz instytucje i fundusze wspierające ich rozwój. Celem szkolenia jest przede wszystkim podniesienie wiedzy w zakresie procesów transferu wiedzy i technologii z jednostki naukowej do przemysłu uwzględniając najnowsze zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak wygląda system komercjalizacji w Polsce – kluczowe struktury, definicje, obowiązki wynikające z prawa i mechanizmy wsparcia, jak przygotować ścieżkę komercjalizacji projektu opartego o własność intelektualną oraz poznają nowe możliwości i obowiązki w zakresie współpracy naukowo-biznesowej jakie wprowadza znowelizowana ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym.

 

Prowadzącym szkolenie będzie Kamil Kipiel -  doświadczony trener w zakresie zarządzania własnością intelektualną i komercjalizacji.

 

Szczegółowe informacje o szkoleniu znajdują się na stronie::


W związku z ograniczoną liczbą miejsc bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 15 października 2019 r. na adres e-mail: sekretariat@cptt.uz.zgora.pl

 

 

Centrum-Przedsiębiorczości-i-Transferu-Technologii-UZ.png Europoint.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT