Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zawody pływackie o Puchar Dziekana Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu

22.05.2014 r.

 

JAK RYBA W WODZIE !

Bachanalia to czas, który każdy student lubi najbardziej. Właśnie wtedy odbywają się koncerty, wielkie grillowania, spotkania towarzyskie jak i różnego rodzaju rywalizacje.  20 maja przyszedł czas na Zawody Pływackie o Puchar Dziekana Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Organizacją zajęli się studenci I roku Wychowania fizycznego z pomocą Pana mgr Tomasza Grzybowskiego. Imprezę sportową otworzył Dziekan dr hab. Marek Furmanek, prof. UZ oraz Prodziekan ds. Studenckich dr Ewa Skorupka. Do rywalizacji stanęli studenci I, II i III roku Wychowania Fizycznego na basenie Novita. Na starcie zameldowało się łącznie 36 zawodników, którzy zmagali się w poszczególnych konkurencjach indywidualnych:

- 50 m stylem dowolnym kobiet: I miejsce Karolina Kaniewska IIWF

-50 m stylem dowolnym mężczyzn: Konrad Lisowski IIIWF

-50m stylem klasycznym kobiet: Zofia Szpak IWF

-50m stylem klasycznym mężczyzn: Krystian Najdek IWF

-50 m stylem grzbietowym kobiet: Małgorzata Rożko IIWF

-50m stylem grzbietowym mężczyzn: Dominik Kuczak IIIWF

Kolejną rywalizacją była sztafeta mieszana 6x50m w stylu dowolnym, w której zwycięstwo odnieśli studenci I roku Wychowania izycznego w składzie : Krystian Najdek, Zofia Berlikowska, Nikodem Sirijatowicz, Aleksandra Sondej, Michael Mikołajczuk oraz Zofia Szpak. W ostatniej konkurencji zawodnicy mogli wykazać się zwinnością i zaczerpnąć odrobiny zabawy, ponieważ czekała na nich sztafeta 6x50 z przyborem. W tych zmaganiach i tym razem triumfował IWF: Robert Mąkowski, Maciej Orliński, Alicja Kmiecik, Michał Pilarczyk, Marzena Sobczak, Mateusz Ruciński.

 Zwycięzcy zmagań indywidualnych otrzymali bon do kawiarni Coffee Toffee o wartości 25 zł. Po podsumowaniu wszystkich punktów, w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce zajął II rok WF z dorobkiem 51 punktów. Drugie miejsce z liczbą 59 punktów- III rok WF. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się studenci I roku WF z 78 punktami i to oni otrzymali główną nagrodę zawodów Puchar Dziekana Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Pozostałym uczestnikom wręczono słodkie upominki oraz przybory kosmetyczne.
    Zawody pływackie pozostawiły wspaniałe wrażenie dzięki bardzo dobrej organizacji, a przede wszystkim świetnej atmosferze zarówno na pływalni jak i trybunach. Spotkały się też z bardzo pozytywnym odbiorem wśród startujących oraz oglądających. Serdeczne podziękowania kierowane są w stronę MOSIR-u, kawiarni Coffee Toffee oraz przybyłych gości.
  
 

Aleksandra Gryszówka
Marta Jaworska
 

IMG_1924.JPG IMG_1931.JPG IMG_1975.JPG IMG_1984.JPG
IMG_1985.JPG IMG_2002.JPG IMG_2004.JPG IMG_2063.JPG
IMG_2091.JPG IMG_2104.JPG IMG_2118.JPG IMG_2161.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT