Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zdobądź nagrodę pielęgniarską Królowej Sylwii!

królowa Sylwia zdjęcie.jpg

Królowa Sylwia i Natalia Duszeńska, laureatka pierwszej edycji programu Queen Silvia Nurcing Award w Polsce. Fot. Materiały prasowe Ambasady Królestwa Szwecji w Polsce.

20 października 2017 r.

 

Queen Silvia Nurcing Award to nagroda pielęgniarska Królowej Sylwii, w postaci stypendium dla szczególnie kreatywnego studenta pielęgniarstwa, która została ustanowiona przez Swedish Care International jako dar dla Jej Wysokości Królowej Szwecji z okazji siedemdziesiątych urodzin.

 

Pierwszy zwycięzca został ogłoszony 23 grudnia 2013 r.

 


W trakcie stażu stypendysta ma szansę zdobyć szeroką wiedzę z wielu dziedzin opieki medycznej, szczególnie opieki nad osobami starszymi.

 

 

Ideą projektu jest: zachęcenie do wymiany pomysłów i dialogu na temat opieki medycznej, a zwłaszcza możliwości jej rozwoju; wzbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania pielęgniarstwem i rozwój kompetencji studentów; pokazanie, że wykształcenie pielęgniarskie, zwłaszcza w zakresie opieki nad osobami starszymi, prowadzi do pracy, która może być atrakcyjna i satysfakcjonująca.

 

 

Porady dla uczestników:


– Przemyśl swój pomysł dotyczący opieki nad seniorami i osobami z demencją. Zastanów się, jakie są jego największe zalety, jak można go wdrożyć i jaki byłby z niego pożytek.


– Przedstaw swój pomysł w zrozumiały sposób.
Napisz w krótkich zdaniach, dlaczego to waśnie Twój projekt powinien wygrać. Wniosek może liczyć maksymalnie 1 800 znaków.


– Nie spiesz się.
Poświęć czas, aby stworzyć zrozumiałą, a zarazem prostą prezentację. Przejrzystość ułatwi głosującym zrozumienie Twojego projektu.

 

 

Laureat nagrody zostaje wyłoniony w trzech etapach konkursu. Podczas pierwszego z nich –  uczestnicy konkursu głosują na zgłoszone pomysły. W trakcie drugiego – jury czyta i ocenia zgłoszenia. W trzecim etapie następuje osobiste spotkanie kandydatów z jury. Następnie sędziowie wybierają zwycięzcę.

 


Alma Mater stypendysty również otrzyma wyróżnienie.

 


 Wszelkie prawa autorskie oraz prawa ochrony własności intelektualnej są zastrzeżone.

 

Stypendysta:


Laureat stypendium Queen Silvia Nursing Award 2016 otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 zł oraz możliwość uczestniczenia w indywidualnym stażu zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach. W trakcie stażu stypendysta ma szansę zdobyć rozległą wiedzę z wielu dziedzin opieki medycznej, szczególnie opieki nad osobami starszymi.

 


Stypendysta musi być przygotowany na poświęcenie czasu na obowiązki związane ze stażem, określone w programie stypendialnym.

 


Ponadto stypendysta otrzyma wyróżnienie od Jej Wysokości Królowej podczas Silviahemmets Stora Inspirationsdag i wygłosi  przemówienie dotyczące jego pomysłu. Stypendium jest indywidualne i nie może zostać przyznane grupie.

 


Laureatką pierwszej edycji programu Queen Silvia Nurcing Award w Polsce została Natalia Duszeńska z Włocławka.

 

 

Zgłoszenia do konkursu należy składać do 19 listopada 2017 r. na stronie: https://www.queensilvianursingaward.pl/

 

 

Zachęcamy do uważnego przeczytania ulotki:

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT