Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zdolni studenci pilnie poszukiwani - czeka Studencki Nobel!

16 marca 2021 r.

studencki nobel 2021.jpg

W roku akademickim 2020/2021 przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów po raz 12 zachęcają rówieśników do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi!

 

Studencki Nobel to jedyny ogólnopolski konkurs stypendialny stworzony przez studentów dla studentów. Celem konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych z nich oraz umożliwienie zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

„Chcemy doceniać wkład młodych badaczy, twórców i społeczników w rozwój polskiej nauki i kultury, a jednocześnie dać im platformę do zaprezentowania i oceny ich osiągnięć” - tłumaczą organizatorzy Konkursu.
 

Studenci zmierzą się ze sobą w 9 kategoriach konkursowych:
 

• nauki techniczne;

• sztuka;

• dziennikarstwo i literatura;

• nauki przyrodnicze i energetyka;

• fizyka i astronomia;

• medycyna i farmacja;

• nauki społeczne;

• nauki ekonomiczne;

• działalność społeczna.

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają nagrody po 5 000 zł ufundowane przez partnera strategicznego tegorocznej edycji Santander Universidades. Ten konkurs jest świetną okazją nie tylko do zdobycia stypendium, ale także do networkingu pomiędzy ambitnymi studentami, którzy poprzez rozmowę mają okazję poznać się, podzielić doświadczeniami oraz być może nawiązać współpracę istotną dla dalszego ich rozwoju na polu naukowym, artystycznym, czy też społecznym.


Studencki Nobel nie kończy się wraz z rozdaniem nagród i przyznaniem tytułu Laureata danej kategorii.


Po finałowej gali na najlepszych studentów w Polsce czekają spotkania i wywiady w radio czy telewizji. Tak było i w 2020 roku, gdy Laureaci mieli okazję udzielić wywiadu w programie Telewizji Polskiej „Dwie Stolice”, dzięki któremu mogli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przedstawić widzom swoje osiągnięcia.

Wszystkich dotychczasowych uczestników wyróżniają spektakularne efekty ich ciężkiej pracy. Ambicja pozwala im zdobywać szczyty i realizować swoje marzenia. Zespół Studenckiego Nobla dokłada wszelkich starań, by wspierać młodych i utalentowanych.

Wyróżnienie w konkursie otwiera wiele dróg do samorozwoju, ale promuje również osiągnięcia już zdobyte.


Nagroda podkreśla moje zdobyte doświadczenie, co pomaga w nawiązywaniu współpracy z biznesem - zarówno z poziomu koła naukowego, jak i fundacji” mówi Magdalena Nowak, laureatka w dziedzinie działalność społeczna, prezes zarządu Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.
 

W 2021 roku w całej Polsce będą organizowane wydarzenia towarzyszące z udziałem Laureatów z poprzednich edycji konkursu. To bardzo ciekawa inicjatywa! Spotkania przybiorą formę konferencji naukowych, podczas których będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat pracy w świecie nauki. Wielu z Laureatów jest już po studiach, pracuje i rozwija się zawodowo, dlatego wiedza, która zostanie przekazana na tych spotkaniach, będzie niezwykle praktyczna i pomocna.


Organizatorzy konkursu serdecznie zachęcają do wzięcia w nim udziału. Co roku liczba zgłoszeń liczona jest w setkach, dlatego otrzymanie tytułu Laureata konkursu „Studencki Nobel 2021” będzie swoistym wyróżnieniem i potwierdzeniem bycia „najlepszym z najlepszych” w swojej dziedzinie.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu jest już aktywny!!

Wystarczy wejść na https://www.becas-santander.com/pl/program/studencki-nobel-2021 zarejestrować się i zaaplikować wypełniając formularz zgłoszeniowy. Termin zgłoszeń upływa 31 marca br.

 

Wsparcie Santander Universidades

Promocja i wsparcie najbardziej uzdolnionych młodych ludzi jest jednym z priorytetów banku, dlatego Studencki Nobel jest jednym z projektów, które Santander Bank Polska realizuje wspólnie ze środowiskiem akademickim. Obecnie trwa także nabór na inne Stypendia Santander, które rozwijają m.in. kompetencje cyfrowe i językowe. Wszystkie trwające nabory znajdują się na platformie http://santander-grants.com  .
 

Od 2002 roku Grupa Santander  przeznaczyła ponad 1,8 miliarda euro na inicjatywy akademickie za pośrednictwem programu Santander Universidades, a od 2005 r. przyznała ponad 430 000 stypendiów i grantów. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking w Santander Bank Polska.
 

Więcej informacji dotyczących konkursu oraz poszczególnych kategorii konkursowych znajduje się na stronie Studenckiego Nobla: https://www.studenckinobel.info/ oraz bezpośrednio u koordynatorki konkursu- Aleksandry Bodzioch, e-mail: aleksandra.bodzioch@nzs.org.pl, tel. 691 959 267.
 

Facebook: https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl
 

Instagram: https://www.instagram.com/studencki.nobel

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT