Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Złóż PIT przez Internet!

PIT.JPG

Złóż PIT przez Internet!

 

W formie elektronicznej bez użycia kwalifikacyjnego podpisu elektronicznego można złożyć następujące deklaracje podatkowe oraz ich korekty: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A za 2013 r., a także wniosek PIT-16 w 2014 r.

Aby wysłać powyższe formularze podatkowe należy:

- posiadać dostęp do Internetu,

- przygotować dane takie jak: PESEL, NIP (jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, jesteśmy podatnikiem VAT albo płatnikiem składek na upezp. społeczne i zdrowotne za pracowników), imię i nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu wykazana  w zeznaniu rocznym za 2012 r. – zabezpieczają one autentyczność składanej deklaracji.

 

Dalej wystarczy 5 kroków:

1. wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl i pobierz z zakładki Do pobrania aplikacje e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),

2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz i wypełnij formularz z zakładki Formularze,

3. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2012 r., wyślij dokument,

4. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie  Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złozenia PIT-u w Urzędzie Skarbowym. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT