Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Znamy już Laureata Regionalnego Studenckiego Nobla 2014 z Województwa Lubuskiego!

28.05.2014 r.

 

Znamy już Laureata Regionalnego Studenckiego Nobla 2014 z Województwa Lubuskiego! Wczoraj (27 maja br.) w Auli Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 odbyła się uroczystośc wręczeni nagrody.
 

Ideą konkursu jest wyłanianie najzdolniejszych i najaktywniejszych żaków z całej Polski. Uczestnicy konkursu zyskują szansę powalczenia o tytuł najlepszego Studenta RP, jednak najpierw muszą przejść poszczególne etapy: od uczelnianego, poprzez regionalny, aż do etapu krajowego.
 

Podczas uroczystości Gali Regionalnej nagrodzeni zostali laureaci z województwa lubuskiego oraz zachodniopomorskiego.
 

W Województwie Lubuskim pierwsze miejsce, a tym samym awans do etapu ogólnopolskiego, uzyskał Michał Dalidowicz, student IV roku historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Województwo Zachodniopomorskie reprezentować będzie  Radosław Rafał Wasilewski, student V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Obaj Panowie mogą się pochwalić szeregiem osiągnięć, dzięki którym uzyskali najwyższą liczbę punków w swoich województwach. Wzięta pod uwagę została tu średnia ocen, aktywność naukowa przejawiająca się m.in. w publikacjach, konferencjach, ale także zaangażowanie społeczne oraz inne umiejętności potwierdzone certyfikatami.
 

Drugie miejsce w Województwie Zachodniopomorskim otrzymała Dominika Cyzio, która jest studentką V roku psychologii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.


Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego postanowiło także przyznać wyróżnienia dla studentów naszej uczelni. Wyróżnieni zostali: Krzysztof Gostkowski student IV roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki zuzycznej na Wydziale Artystycznym, Patrycja Urbaniak studentka I roku wychowania fizycznego na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu oraz Lech Sawicki student III roku ekonomii oraz I roku zarządzania na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

IMG_2629.JPG IMG_2671.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT