Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Życie z chorobą Parkinsona w tle

Zaproszenie_200_lecie_2017_2_Plakat_2.jpg

18 kwietnia 2017 r.

 

 

Lubuskie Stowarzyszenie Osób z chorobą Parkinsona i Ich Rodzin oraz Zakład Metodologii Badań Społecznych Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają na konferencję popularno-naukową i uroczyste spotkanie  Stowarzyszenia z okazji Światowego Dnia Osób z chorobą Parkinsona i 200 rocznicy jej opisania przez Jamesa Parkinsona. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek, to jest 20 kwietnia br. o godz. 16.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim przy al. Wojska Polskiego 69, w sali 131.

 

 

Program spotkania:

 

dr hab. Ewa Narkiewicz-Niedbalec, prof. UZ, kierownik Zakładu Metodologii Badań Społecznych na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, sekretarz Stowarzyszenia: James Parkinson (1755-1824) na tle poglądów czasów, w których żył oraz społeczne aspekty choroby Parkinsona.

 

 

dr nauk med. Grzegorz Rossa, ordynator Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, specjalizujący się w chorobie Parkinsona, wiceprezes Stowarzyszenia, inicjator jego powstania i pierwszy prezes, lekarz wszystkich członków Stowarzyszenia: Algorytmy leczenia w chorobie Parkinsona.

 

 

Eugeniusz Kurzawa, poeta, prezes Oddziału Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze, dziennikarz: Pisarze i inni ludzie pióra cierpiący na chorobę Parkinsona.

 


Warto przypomnieć, że Lubuskie Stowarzyszenie Osób z chorobą Parkinsona i Ich Rodzin z siedzibą w Zielonej Górze działa od 7 czerwca 2006 r.

 


Światowy Dzień Osób z chorobą Parkinsona, World Parkinson's Disease Day, World PD Day, obchodzony jest corocznie 11 kwietnia od 1997 roku, w dniu upamiętniającym urodziny Jamesa Parkinsona, (11.04.1755-21.12.1824), który jako pierwszy opisał objawy choroby neurodegradacyjnej, nazwanej od jego nazwiska.

 

 

Patronat nad konferencją objął Dziekan Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. Marek Furmanek, prof. UZ.

 

 

Sponsorzy konferencji:


- miasto Zielona Góra,
- Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
- Fundacja "Żyć z chorobą Parkinsona" z Warszawy.

 

 

Serdecznie zapraszamy.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT