Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dwa obrazy dr Małgorzaty Czerniawskiej z IAU UZ na 15. Międzynarodowych Targach Sztuki w Wenecji

12 września 2022 r. 

Miło nam przekazać, że dwa obrazy dr Małgorzaty Czerniawskiej z Instytutu Architektury i Urbanistyki UZ –  „W Stronę Mroku I z serii Prześwity” (135x160cm, technika mieszana na płótnie, 2019) oraz „W Stronę Mroku III z serii Prześwity” (165x175cm, technika mieszana na płótnie 2020) zostały zaproszone do udziału w 15. Międzynarodowych Targach Sztuki w Wenecji (15.VENICE INTERNATIONAL ART FAIR, Palazzo Albrizzi-Capello, Palazzo Bembo), które trwają od 8 do 30 września br.  Listę artystów, którzy wystawiają swoje prace na Targach, można zobaczyć tutaj: https://www.itsliquid.com/opening-veniceartfair-15th.html   .

 

Ponadto dr M. Czerniawska otrzymała propozycję zorganizowania wystawy indywidualnej podczas Biennale Sztuki w Wenecji.

 

Przypomnijmy, że dr Małgorzata Czerniawska otrzymała wyróżnienie w X edycji konkursu na najlepszą publikację badawczą, która ukazała się w 2021 roku, a jej wiodącym autorem był doktorant. Organizatorem konkursu był poznański oddział Polskiej Akademii Nauk. Dr M. Czerniawska otrzymała wyróżnienie w obszarze nauk humanistycznych i społecznych za publikację „Prześwity. W stronę światła, w stronę mroku. Transformacja przestrzeni i inne metody modelowania procesów percepcyjnych w malarstwie.” Została ona wydana przez Grupę PWN https://ksiegarnia.pwn.pl/Przeswity-W-strone-swiatla-w-strone mroku,921536515,p.html w grudniu ubr. (Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?dr-malgorzata-czerniawska-z-iaiu-uz-wyrozniona-w-konkursie-poznanskiego-oddzialu-pan

 

W związku z otrzymanym wyróżnieniem, o którym piszemy wyżej, 27 października br. o godz. 17.00 w Pałacu Działyńskich (poznańskim oddziale PAN, Stary Rynek 78) - w ramach cyklu wykładów otwartych pn. „Nauka i Społeczeństwo” – dr M. Czerniawska zaprezentuje wykład dotyczący jej pracy doktorskiej, połączony z wernisażem prac malarskich z serii „Prześwity”

 

Serdecznie gratulujemy.

W stronę mroku I.jpg W stronę mroku III.jpg
„W Stronę Mroku I z serii Prześwity” (135x160cm, technika mieszana na płótnie, 2019) „W Stronę Mroku III z serii Prześwity” (165x175cm, technika mieszana na płótnie 2020)
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT