15-lecie Polski w UE – Europa Wspólnych Wartości – debata na UZ

16 maja 2019 r.

EuropaWspólnychWartości_wydarzenie_tło_FB.jpg

 

 

Jutro (17 maja br.) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się debata europejska pt. 15-lecie Polski w UE – Europa Wspólnych Wartości.


Spotkanie odbędzie się w godz. 12:00 – 14:00 na Wydziale Prawa i Administracji
Uniwersytetu Zielonogórskiego
(pl. Słowiański 9, budynek A-41, sala 104).

 

Wartości UE są wspólne dla społeczeństw państw członkowskich, w których najważniejsze są włączenie społeczne, tolerancja, sprawiedliwość, solidarność i niedyskryminacja. Wartości te są integralną częścią europejskiego stylu życia i obejmują: godność człowieka, wolność, demokrację, równość, praworządność, prawa człowieka. Te cele i wartości stanowią podstawę UE i są określone w traktacie lizbońskim oraz w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej. O wspólnych europejskich wartościach rozmawiać będą Marszałek Elżbieta Anna Polak i Krzysztof Wójcik z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej.

 

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do środowiska akademickiego – studentów, kadry uniwersyteckiej, jak również do wszystkich zainteresowanych nasza przyszłością w Unii Europejskiej.

 

Organizatorem wydarzenia jest Województwo Lubuskie we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim (Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Humanistyczny), a także Siecią Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim.

 

Serdecznie zapraszamy!

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT