20. edycja Nagród Naukowych POLITYKI wystartowała

1 kwietnia 2020 r.

20_Nagrody_Naukowe_POLITYKI_ogloszenie.jpg


Tygodnik POLITYKA ogłasza jubileuszową 20. edycję programu stypendialnego dla młodych naukowców – Nagrody Naukowe POLITYKI.


Do niedzieli 14 czerwca 2020 r. na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł.

Piętnastu finalistów ogłoszonych zostanie na łamach POLITYKI 16 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów poznamy w październiku.

 

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe chce wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.


W ciągu dziewiętnastu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 317 naukowców kwotą ponad 6 mln 500 tys. zł.

 

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie::

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT