12 września 2022 r.
Miło nam poinformować, że z początkiem roku akademickiego 2022/2023 trzy grupy studenckie z UZ rozpoczną realizować projekty, które uzyskały uznanie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Tym samym otrzymały dotacje do tzw. Projektów Solidarności czyli działań na rzecz lokalnej społeczności.
Jak informowali organizatorzy konkursu dofinansowanie otrzymały organizacje, które spełniły 2 warunki łącznie: uzyskały co najmniej 60 punktów w sumie oraz uzyskały co najmniej połowę maksymalnej liczby punktów w ramach każdej z kategorii oceny: „Adekwatność i wpływ projektu”, „Jakość koncepcji projektu”, „Jakość zarządzania projektem”. Oto wyniki konkursu wniosków złożonych w Europejskim Korpusie Solidarności w terminie do 4 maja 2022 r.
Ten sukces poprzedziły działania Biura Karier UZ polegające m.in. na rozwijaniu postaw przedsiębiorczych wśród studentów UZ. Nagrodzone grupy studenckie wywodzą się z Koła Naukowego Inżynierii Kosmicznej oraz Koła Naukowego Rusycystów.
Poniżej prezentujemy projekty, którym przyznano dotacje:
1. Zajęcia praktyczne z zakresu astronomii, wiedzy o Wszechświecie oraz podstaw inżynierii kosmicznej dla młodzieży w wieku od 7 do 15 lat .
Lider grupy projektowej: Stanisław Kozłowski.
Złożony wniosek uzyskał łącznie 95 na 100 możliwych punktów.
W recenzji czytamy m.in. że: Inicjatywa grupy projektowej, aby zarazić pasją do astronomii, wiedzy o kosmosie i inżynierii kosmicznej uczniów szkół podstawowych, jest bardzo oryginalna i potrzebna. Twórcza grupa projektowa zaplanowała dwie tury zajęć warsztatowych w szkołach, chcąc tym samym wyrównać szanse edukacyjne, ułatwić dostęp do nowoczesnej wiedzy tym, którzy mają najtrudniej. Projekt ma charakter solidarnościowy, jest dobrze przemyślany, bardzo dobrze opisany. Ważna jest rola coacha, który jest merytoryczny i zaangażowany w prace z grupą.
Projekt otrzymał dotację o wartości 6 888,00 EUR.
2. Praktyczne warsztaty dla młodzieży ze szkół średnich z zakresu elektroniki, programowania, modelowania oraz druku 3D.
Lider grupy projektowej: Kacper Wojciechowski.
Złożony wniosek uzyskał łącznie 95 na 100 możliwych punktów.
W recenzji czytamy m.in. że: Bardzo zaangażowana grupa projektowa, merytoryczny coach, świetnie zaplanowane działania, to wszystko składa się na to, że projekt może odnieść sukces.
Projekt otrzymał dotację o wartości 6 888,00 EUR.
3. Bajka Poczytajka.
Liderka grupy projektowej: Elżbieta Jakacka.
Złożony wniosek uzyskał łącznie 80 na 100 możliwych punktów.
W recenzji czytamy m.in. że: Projekt jest ciekawy, zasługuje na wsparcie. Ma on silny kontekst włączania dzieci uchodźczych w życie społeczności rówieśników, dbałości o ich dobrostan psychiczny i fizyczny. Projekt promuje wartości proeuropejskie.
Projekt otrzymał dotację o wartości 4 888,00 EUR.
Biuro Karier UZ zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem dofinansowania projektów społecznych na stronę: http://www.bk.uz.zgora.pl/index.php?projekty-solidarnosci-2
Poniżej relacja z wcześniejszych spotkań. Fot. Facebook .