Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym z udziałem studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

 

13 kwietnia 2018 r.

 

 

tenisstolowy_plakat_final_amp_460x640mm_DRUK-01.jpg

 

W sobotę, 14 kwietnia  br.,  w Warszawie rozpocznie się dwudniowy turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. W sumie na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego rywalizować będzie trzydzieści drużyn. Wśród nich będą studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego.


W finale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym powalczy szesnaście drużyn męskich i czternaście żeńskich. Organizatorem imprezy jest AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W turnieju mężczyzn w grupie A zagrają Politechnika Gdańska, PWSZ w Nysie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Politechnika Warszawska, do grupy B trafiły Politechnika Rzeszowska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy i Politechnika Opolska, w grupie C znalazły się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Zielonogórski i Uniwersytet Warszawski, natomiast w grupie D walczyć będą Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, PWSZ w Zamościu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytet Mikołaja Kopernika.


A jak wyglądają grupy w turniej pań? W grupie A zagrają Politechnika Gdańska, AWF we Wrocławiu i Uniwersytet Warszawski, w grupie B zmierzą się Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży i Uniwersytet Gdański. Dwie kolejne grupy będą czterozespołowe – w grupie C rywalizować będą Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, AWF w Poznaniu, PWSZ w Nysie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w grupie D Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Szczeciński.


Na sobotę zaplanowano mecze w grupach, natomiast spotkania medalowe odbędą się w niedzielę. Turniej, współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Banacha 2a).

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT