Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku na UZ

2 grudnia 2022 r.

GEN 342 Plakat_A2(1) (1).jpg

W dniach 6-7 grudnia 2022 w godzinach 10.00 – 16.00 w budynkach Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się Akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku w ramach projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION! Czyli wspólnej akcji Studentów z Fundacją DKMS.


Na UZ akcie tę organizuje Studenckie Koło Naukowe LogUZ działające przy Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

 

Inicjatorem przeprowadzenia akcji jest Dominik Gala (student III roku kierunku logistyka), który był już być dawcą szpiku kostnego dla mężczyzny mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Bardzo chce poznać swojego genetycznego bliźniaka, niestety dopiero po 2 latach od oddania szpiku kostnego jest to możliwe. Sam zarejestrował się będąc jeszcze w szkole średniej. Dziś jako dawca wie, że jest to realne i ważne. Dlatego postanowił zorganizować akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku na terenie naszej uczelni. Dołączyło do niego  ponad 20 studentów – wolontariuszy. Wspierają go także pracownicy Uniwersytetu.

 

Wolontariusze będą w 5 budynkach na dwóch uniwersyteckich kampusach

 

  • Parter budynku A-0 ul. Podgórna 50,
  • Hol główny budynku A-29
  • Hol przy głównym wejściu ul. prof. Z. Szafrana 2
  • Hol główny budynku A-8 ul. prof. Z. Szafrana 1, 65-516 Zielona Góra 10:00 - 16:00
  • Parter budynku A-16Kto może zostać dawcą? - każda zdrowa osoba dorosła pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, - mieszkająca na stałe w Polsce. Rejestracja potencjalnego dawcy szpiku i komórek macierzystych polega na: wstępnym wywiadzie medycznym, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi.#dobrowraca

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT