Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Aktualności KU AZS UZ

Dawno nie mieliśmy takiej kolejki w wykonaniu drugoligowych zespołów KU AZS UZ. Piłkarze ręczni i siatkarze, którzy w sobotę walczyli o ligowe punkty w meczach wyjazdowych solidarnie przegrali swoje mecze.

Najpierw podopieczni Tomasza Palucha nie sprostali zespołowi Gwardii Wrocław przegrywając 3:1 i tym samym odpadli z walki o pierwszą ligę. Mimo, że pierwszy set przegrali minimalnie 25:22, a w drugim po długiej walce wygrali na przewagi 31:33 kolejny minimalnie przegrany set 25:23 tak źle wpłynął na naszych zawodników, że w czwartej odsłonie meczu Wrocławianie mieli łatwiejsze zadanie niż na początku spotkania i wygrali – 25:18.

Szczypiorniści po wspaniałej passie 15 zwycięskich meczach ulegli w Obornikach Śląskich 34:31. Ta przegrana nie zmienia jednak ich sytuacji w ligowej tabeli. Cały czas nasi akademicy są liderem i aby awansować do I ligi muszą wygrać dwa z trzech ostatnich meczy w tym sezonie.

Natomiast bardzo dobry występ w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zanotowali reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podopieczni Henryka Michalaka zajęli w imprezie II miejsce przegrywając tylko w finale z gospodarzami turnieju PWSZ Wałbrzych. Doskonała postawa zagwarantowała Zielonogórzanom awans do finału imprezy, który odbędzie się w dniach 25-27.04 w Gdańsku. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali: Łukasz Dzikowski, Dawid Kozłowski, Tomasz Rakowski, Tomasz Sidelnik. GRATULACJE!!