„Ale się zmieniło!” - plebiscyt


„Ale się zmieniło!”

Zobacz, oceń, zagłosuj! To hasło plebiscytu telewizyjnego na najciekawsze inwestycje minionego 10-lecia. Widzowie mogą w nim wybierać najciekawsze inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich we wszystkich regionach także w naszym.

 

W organizowanym przez Telewizję Polską S.A. (antenę TVP Regiony) plebiscycie widzowie mogą zagłosować na 1 inwestycję – najciekawszy ich zdaniem – projekt w każdym z regionów. W sumie zaprezentowanych zostanie 80 inwestycji dziennikarzy i ekspertów (po 5 z każdego województwa). Głosować można od 14 do 29 kwietnia wchodząc na stronę:: 

 

Wśród inwestycji z naszego województwa znalazł się Park Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego; Centrum Logistyczne Parku i Platformy na rzecz Nauki i Gospodarki.

 

Inwestycja, będąca efektem porozumienia Uniwersytetu z władzami regionu i przedstawicielami przemysłu, została w 2009 roku wpisana na listę projektów kluczowych dla Województwa Lubuskiego, czyli projektów ważnych dla rozwoju regionu.

 

Głosowanie::  

 

Pozostałe inwestycje w lubuskim, na które można oddać głoś to:

* rewitalizacja Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie Wlkp.

* zakup pasażerskiego taboru kolejowego do obsługi połączeń organizowanych       przez województwo lubuskie;

* budowa drogi ekspresowej S3, na odcinku węzeł Jordanowo – węzeł Świebodzin Północ;

* winiarstwo i gastronomia w Zielonej Górze – Tradycja i nowoczesność.

 

Dodatkowo od 14 kwietnia na antenie TVP Regionalna i Ośrodkach Regionalnych Telewizji Polskiej prezentowane będą filmy pokazujące 5 wybranych projektów w każdym regionie. Wśród nominowanych projektów znalazły się inwestycje drogowe, projekty turystyczne, edukacyjne oraz innowacje. Dziesięć lat w UE to dla mieszkańców Polski tysiące projektów i miliony Euro. Warto poznać te najciekawsze i wybrać te, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju naszych małych ojczyzn.

Zapraszamy do głosowania!
 

Plebiscyt to jedno z działań prowadzonych przez Telewizję Polską, we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

Park.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT