Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Aleksandra Bartnicka, studentka UZ, zakwalifikowana do krajowych zawodów Skills Poland

8 listopada 2022 r.

 

Aleksandra Bartnicka.jpg

Aleksandra Bartnicka; fot. Marzena Jasiewicz

Miło nam poinformować, iż Aleksandra Bartnicka, studentka IV roku kierunku inżynieria środowiska w wyniku preeeliminacji organizowanych przez firmę GROHE w październiku w Instytucie Inżynierii Środowiska UZ, została zakwalifikowana do krajowych zawodów Skills Poland w konkurencji instalacje sanitarne i grzewcze, które odbędą się w dniach 23-25.11.2022 w Gdańsku.


WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. (https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/)
 

W wybranej 15-stce uczestników z kandydatów z całej Polski, w tym dwóch zawodników z zagranicy, do zawodów staną dwie Panie. Na zawodach w Gdańsku zawodnicy wykonają trzy zadnia:


Zadanie I - Zbudowanie instalacja CO (instalacja ścienna i instalacja podłogowa) w systemie rur miedzianych oraz ALUPEX wraz z kształtkami skręcanymi oraz montaż grzejników płaszczyznowych i pompy obiegowej wraz z osprzętem, na podstawie rysunku technicznego.
 

Zadanie II - Zbudowanie instalacja CWU (CW i ZW) w systemie ALUPEX wraz z kształtkami zaciskowymi oraz montaż brodzika wraz z armaturą podtynkową SmartBox, stelaża do umywalki wraz z umywalką i armaturą, wykonanie podłączenia ww. elementów do instalacji kanalizacyjnej, na podstawie rysunku technicznego.
 

Zadanie III - Zbudowanie instalacja ZW w systemie ALUPEX wraz z kształtkami zaciskowymi oraz montaż stelaża do WC z ceramiką WC, pompą ściekowej, wykonanie podłączenia ww. elementów do instalacji kanalizacyjnej, na podstawie rysunku technicznego.
 

Pani Aleksandra Bartnicka pilnie przygotowuje się do zawodów i trenuje w Instytucie Inżynierii Środowiska ze wsparciem profesjonalisty w nowej sali szkoleniowej Grohe.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT