Awans zielonogórskich futsalistów do I ligi!

21 lutego 2022 r.

futsal 2.JPG

Podczas meczu. Fot. Tomasz Ostrowski

W minioną sobotę, 19 lutego br. futsaliści Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podjęli drużynę WKS Śląsk Futsal Wrocław. Od początku akademicy napierali na przeciwników, co zaowocowało pierwszym trafieniem do siatki w 5 minucie meczu za sprawą Macieja Enkota. Następnie bramki padały w 9 (Kornel Mużyłkowski), 12 (Jacek Jurkowski) oraz 15 (Maciej Enkot) minucie. Przez ostatnie 5 minut pierwszej połowy spotkania drużyna Macieja Góreckiego trafiła do bramki przeciwników kolejne 3 razy. Dwie z nich w 18 i 19 minucie zaliczył kapitan drużyny – Jakub Turowski. Na dwadzieścia sekund przed końcem połowy jej wynik na 7:0 zmienił Maciej Enkot przy asyście Rafała Gronostaja

Na trafienia w drugiej części meczu kibice musieli trochę poczekać. W 26 minucie gry piłka po raz 8 wylądowała w siatce drużyny z Dolnego Śląska. Następnie, 4 minuty później na listę strzelców zapisali się również grający z numerem 6 Patryk Jaśkiewicz oraz po kolejnych 2 minutach Rafał Gronostaj. W 34 minucie po błędzie drużyny przeciwnej piłkę do siatki posłał ponownie Patryk Jaśkiewicz. Ostatnie 2 minuty spotkania były obfite w bramki. Na początku 39 minuty strzelił Jacek Jurkowski, a już dwadzieścia sekund później Jakub Turowski wykorzystując brak bramkarza posłał piłkę do siatki podwyższając wynik zielonogórzan na 13:0. Chwilę po wznowieniu gry goście zdobyli jednak jeden punkt po tym, jak Filip Składzień nie pozostawił bramkarzowi akademików czasu na reakcję. Ostatnie trafienie w drużynie Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zaliczył Patryk Jaśkiewicz zdobywając tym samym hat-trick na koniec sezonu 2021/22 II ligi futsalu.

Dzięki wygranej 14:1 z drużyną Śląska Wrocław oraz przegranej bezpośredniego rywala do awansu wynikiem 1:2 w Pyskowicach akademiccy futsaliści w przyszłym sezonie rozgrywki będą prowadzili poziom wyżej – w 1 lidze futsalu!