Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Białorusini z rewizytą na UZ

6 grudnia 2016 r.

 

 

Od 26. listopada do 3. grudnia br. w Instytucie Neofilologii Wydziału Humanistycznego UZ gościła grupa studentek  oraz wykładowców z partnerskiego Państwowego Uniwersytetu im. Piotra Maszerowa w Witebsku (Białoruś). Studenci komunikacji biznesowej w języku rosyjskim oraz filologii rosyjskiej chcąc odwzajemnić życzliwe ich przyjęcie w Witebsku, które miało miejsce w październiku br., przygotowali bogaty  program  pobytu gości w naszym regionie. 

 


Zielonogórscy żacy  pokazali swym wschodnim przyjaciołom oba kampusy UZ i budynek biblioteki, które swoją przestronnością i nowoczesnością wzbudziły zachwyt, a nawet odrobinę zazdrości. Wiele pozytywnych wrażeń wywołał pobyt w Centrum Przyrodniczym oraz Planetarium Wenus czyli w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

 


Oprócz przyjemności białoruskich  gości czekały obowiązki, czyli lekcje języka polskiego, którego uczą się także na swojej macierzystej uczelni.

 

 

Dr hab. Małgorzata Łuczyk, prof. UZ, dyrektor Neofilologii UZ i prof. Siergiej Nikołajenko, dziekan Wydziału Filologicznego Państwowego Uniwersytetu w Witebsku przyjęli ostateczną treść projektu  porozumienia o utworzeniu Centrum Języków i Kultur Słowiańskich, które będzie (po podpisaniu porozumienia przez rektorów obu uczelni) funkcjonować zarówno w Zielonej Górze, jak i w Witebsku.

 

 

Studentki z Białorusi były również we Wrocławiu. Tam, między innymi, z wieży widokowej mogły podziwiać panoramę miasta. Niezapomniane wrażenia  z ostatniego dnia pobytu pozostawiła także Praga, gdzie prócz zwiedzania zabytków mogły zrobić zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

 

Białorusini.jpg Białorusini2.jpg Białorusini 3.jpg

Fot. Archiwum Instytutu Neofilologii UZ.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT