Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Brąz dla drużyny KU AZS UZ w boccia na VIII Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego

30 września 2016 r.

 

boccia 1.jpg Boccia2.jpg
fot. Marta Dalecka

 

 

W czwartek 27.09.2016r. w hali sportowej w Drzonkowie odbyły się VIII Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Boccia, w których wystartowała drużyna sekcji sportu niepełnosprawnych  studentów KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, reprezentacja Uniwersytetu zmierzyła się z drużynami IKS Zieloni, START Zielona Góra, OTZ Arkadia, WTZ Przystań i in. W klasyfikacji generalnej zawodnicy uplasowali się na 3 miejscu zdobywając brązowy medal Mistrzostw.
W skład drużyny weszli: Marta Obuchowicz, Aleksandra Włodarczyk, Sebastian Jagodziński. Zawodników trenuje mgr Marta Dalecka z Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ.

Dla sekcji sportu osób niepełnosprawnych AZS UZ, turniej były sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem, a także owocem odbytego obozu sportowego AZS w Wilkasach. Podczas zgrupowania, studenci z całej Polski (w tym 3 z UZ) przygotowywali się do nadchodzącego sezonu i udziału w cyklu zawodów Integracyjnych Mistrzostw Polski.

 


 

Boccia3.jpg Boccia4.jpg
fot. Marta Dalecka

 

Udane rozpoczęcie sezonu daje nadzieje na kolejne medale sportowców niepełnosprawnych studiujących na naszej uczelni.  Już niedługo, bo w dniach 14-16 października  odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach w Katowicach. KU AZS UZ reprezentować będzie 4 studentów. Pod koniec listopada (25-27) odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w goalball w Bydgoszczy, również z udziałem studentów UZ. Pod koniec roku (2-4 grudnia) w Poznaniu, nasi studenci powalczą o medale na Integracyjnych Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym.


Ponad to dla studentów z niepełnosprawnością, w ramach zaliczenia wychowania fizycznego w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, zorganizowany zostanie wyjazd trekkingowy w góry, pod koniec października.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT