Brąz dla drużyny UZ w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w goalballu!

25 listopada 2019 r.

 

20191123_142519(0).jpg

Na zdjęciu od lewej: Marcin Kuszczak, Klaudia Nowak, Adam Piasecki, Karol Wojna, Marta Dalecka

Reprezentacja KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w składzie: Klaudia Nowak, Karol Wojna, Adam Piasecki, Marcin Kuszczak zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w goalballu. Trenerem drużyny jest mgr Marta Dalecka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ.


W ubiegłorocznej edycji IMP AZS w goalballu uczestniczyły 24 osoby z ośmiu uczelni wyższych. W roku akademickim 2018/19 najlepsza okazała się reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tegorocznej,  IV edycji IMP AZS w Bydgoszczy, wzięło udział 30 zawodników z 7 uczelni wyższych.


Goalball to gra drużynowa przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących, stworzona w 1946 roku przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena. Początkowo miała służyć jako forma rehabilitacji inwalidów wojennych. Obecnie jest to dyscyplina paraolimpijska, uprawiana w wielu krajach świata zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najlepsi potrafią rzucać piłką wprawiając ją w ruch z prędkością do 80 km/h. Drużyna broniąca ma wtedy ułamek sekundy na zlokalizowanie i obronienie rzutu, polegając tylko na słuchu.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT