Centrum Energetyki Odnawialnej UZ na Konwencie Marszałków RP

28 września 2020 r.

 

Radosław Grech Prezes Centrum Energetyki Odnawialnej.jpg

fot. A.Lednik-Stachowska, na zdjęciu: Radosław Grech Prezes Centrum Energetyki Odnawialnej

W dniach 24-25 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbył się Konwent Marszałków RP. Marszałkowie 16 polskich województw, samorządowcy, urzędnicy różnego szczebla oraz eksperci, w tym przedstawiciele Centrum Energryki Odnawialnej, obradowali na temat nowej perspektywy unijnej na lata 2021-27 oraz na tematy szczególnie bliskie CEO – neutralności klimatycznej, która jest głównym celem Zielonego Ładu.

Europejski Zielony Ład to nowa strategia rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej, której celem jest proekologiczna przebudowa gospodarki tak, żeby nie dopuścić do grożącej nam katastrofy ekologicznej i  najpóźniej do 2050 r. zredukować emisje gazów cieplarnianych w Europie.


Równie ważna jak sam cel jest realistyczna droga dojścia do celu  – mówił prezes CEO Radosław Grech podczas spotkań przy eksperckim stole. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału odnawialnej energii i zmniejszenie zapotrzebowania na energię, gospodarka odpadami oraz edukacja ekologiczna przed takimi wyzwaniami stoi Unia, ale także samorządy - dodał. 

Dyrektor Greenpeace Polska Paweł Szypulski dodatkowo podkreślał znaczenie człowieka w rozwiązaniu problemu ekologicznego, że nie zawsze kluczowe są technologie. Co do jednego eksperci byli pewni - zmiana rozpoczyna się od nas i musi się zacząć teraz. 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT