Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze przygotowane do otwarcia!

31 sierpnia 2015 r.

 

Już 8 września 2015 r.  o godz. 13.00 dla zaproszonych gości, a o godz. 14.00 dla mieszkańców miasta, nastąpi otwarcie Centrum Przyrodniczego (CP) w naszym mieście. Znajduje się ono przy ul. Dąbrowskiego 14 (w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się Zakład „B” Lumelu).

Modernizacja budynku rozpoczęła się w 2013 roku, a jednym z partnerów projektu jest Uniwersytet Zielonogórski. Na Uniwersytecie powołano specjalne Biuro, którego zadaniem jest współpraca z CP. Pracownicy UZ będą merytorycznie wspierać działania zarówno CP, jak i Planetarium Wenus. Obie placówki tworzą Centrum Nauki Keplera. 

 

Centrum Przyrodnicze to ekspozycje stałe i czasowe. Stała ekspozycja to stanowiska interaktywne, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi. Pozwolą one na aktywne poznawanie szeregu zjawisk przyrodniczych. Przygotowani merytorycznie specjaliści będą pomagać w zgłębianiu tajników wiedzy, a ich prezentacje będą dostosowane do różnych poziomów kształcenia, tak by zarówno młodsze dzieci, jak i młodzież oraz dorośli znaleźli coś interesującego dla siebie. 


Oprócz sali stanowisk interaktywnych, w Centrum będą także wystawy czasowe. Z okazji otwarcia zostanie zaprezentowana wystawa wędrowna „Via regia” z Muzeum Przyrodniczego w Görlitz. Będzie również wystawa nawiązująca do przyrody Ziemi Lubuskiej. 

W naszym regionie placówki o takim charakterze nie ma i z pewnością spotka się ona z dużym zainteresowaniem mieszkańców Ziemi Lubuskiej i nie tylko.

 

Centrum będzie otwarte od wtorku do piątku w godzinach 9.00-18.00, a w weekend od 10.00 do 16.00. Do końca Winobrania będzie je można zwiedzać za darmo.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT