Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Co z nami zrobiła pandemia – konferencja na UZ

19 października 2021 r.

 

DSC_0227.JPG

Uczestnicy konferencji, Rektorat UZ, aula 205, fot. M. Janion

Dziś na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się pierwsza z cyklu czterech konferencji naukowych pt. Co z nami zrobiła pandemia: badania społeczne in statu nascendi - szczególny przypadek badań w czasie zarazy COVID SARS-2 i zdalnego nauczania organizowanych w ramach zadania badawczego pt. "Interdyscyplinarna i komparatystyczna diagnoza problemów wtórnych wyłaniających się w postawach i zachowaniach współczesnej młodzieży w konsekwencji pandemii koronawirusa Covid-19, w perspektywie indywidualnej i wspólnotowej". Projekt, pod kierunkiem prof. Jacka Kurzępy, realizowany jest już od 2 września 2020 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UZ i finansowany ze środków Skarbu Państwa – Ministerstwa Edukacji i Nauki. Konferencję prowadzoną w trybie hybrydowym otworzył on-line wiceminister edukacji i nauki - Wojciech Murdzek.

 

Celem projektu jest zobrazowanie wpływu stanu epidemii i związanej z nią społecznej kwarantanny na postawy i codzienność młodych osób. W ramach realizacji zadania został zbudowany zespół przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych, którego celem jest realizacja szeroko zakrojonych badań społecznych, przeprowadzenie kampanii popularyzującej projekt, przygotowanie narzędzi badawczych. Zadanie badawcze polega na zdiagnozowaniu problemów wtórnych w okresie postpandemicznym, ujawniających się w zachowaniach i postawach młodych Polaków, osób w wieku 13-25 lat czyli młodzieży i młodych dorosłych.


W czasie trwania projektu poza konferencjami naukowymi związanymi z tematem zadania zostaną wydane publikacje książkowe zawierające prace dotyczące opisywanego problemu na podstawie przeprowadzonych badań. Zakończenie projektu planowane jest na 31 grudnia 2022 r.


 

Efekty prowadzonych badań będą prezentowane na kolejnych konferencjach naukowych:

 

  • 7 grudnia 2021 r. - Co z nami zrobiła pandemia: zachowania i postawy dzieci i młodzieży w konsekwencji zdalnego nauczania

 

  • 17 marca 2022 r. - Co z nami zrobiła pandemia: sytuacja zawodowa nauczycieli i instytucji szkoły w okresie pandemii

 

  • 23 czerwca 2022 r. - Co z nami zrobiła pandemia: w doświadczeniu Rodzin ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji zdalnego nauczania

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT