Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

CPiTT UZ Symbolem Synergii Nauki i Biznesu 2022

20 października 2022 r.

 


 

Symbol 2022.jpg

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zostało uznane za Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2022 przez kapitułę Programu Symbol. Uniwersyteckie Centrum skutecznie łączy naukę z biznesem.

 

Symbol to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie najlepszych, symbolicznych w swoich branżach podmiotów. Nagroda wręczana jest firmom oraz instytucjom, których działalność jest ukierunkowana na przyszłość, postęp oraz innowacyjne rozwiązania. Odznaczeniem nagradzane są te firmy, instytucje i podmioty, które stanowią niedościgniony wzór dla swojej branży oraz stanowią oczywisty fundament, na którym opiera się gospodarka kraju.


Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zostało uhonorowane nagrodą za działalność na rzecz pokonywania barier w relacjach nauki i biznesu oraz inicjatywy skierowane do studentów.


Tegoroczne wydarzenie jest XII edycją Programu Symbol. Jest to wyjątkowe wydarzenie na gospodarczej mapie Polski. Główną ideą programu jest stworzenie platformy dla wymiany myśli i opinii oraz nawiązywania perspektywicznych relacji biznesowych, łączącej trzy kluczowe filary dla rozwoju gospodarki: naukę, biznes i administrację publiczną. Uczestnicy i partnerzy programu reprezentują elitarne grono ekspertów rozpoznających trendy i wyznaczających nowe standardy w reprezentowanych przez siebie dziedzinach, a ich codzienna praca jest ukierunkowana na przyszłość oraz kreowanie i popularyzację innowacyjnych rozwiązań.


Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją objęło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy RP, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Polska Izba Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat Medialny nad wydarzeniem sprawują: Dziennik Rzeczpospolita, TVP3 Katowice, Dziennik Warto Wiedzieć, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, 3Don.pl, Serwis Administracyjno-Samorządowy, MonitorRynkowy.pl.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT