Dlaczego kobiety nie chcą rodzić? Przemiany dzietności polskich kobiet po 1945 roku - wykład z cyklu Wiek XX bez tajemnic

 

 

17 listopada 2017 r.

HK.jpg

 

Zakład Historii Najnowszej Uniwersytetu Zielonogórskiego ma zaszczyt zaprosić na listopadowy wykład z cyklu Wiek XX bez tajemnic. Tym razem prelegentem będzie dr Hanna Kurowska z Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego, która wygłosi wykład pt. Dlaczego kobiety nie chcą rodzić? Przemiany dzietności polskich kobiet po 1945 roku.

Wykład odbędzie się 24 listopada br. w auli B (A-16) o godz. 13.00.
 

Spotkanie poprzedzi wykład dra Macieja Lubika na temat walki Bolesława Chrobrego o tron, który odbędzie się godzinę wcześniej w tym samym miejscu. Szczegóły obu wystąpień w załączeniu.

 

Serdecznie zapraszamy!***

 

Dr Hanna Kurowska jest autorką monografii "Gubin i jego mieszkańcy. Studium demograficzne XVII-XIX w. (Zielona Góra 2010). jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego, Polskiego Towarzystwa Statystycznego oraz Towarzystwa Studiów Łużyckich. Uczestniczy wpracach Sekcji Demografii Historycznej przy Komitecie Nauk Demograficznych PAN. Jest współredaktorką "Zielonogórskich Studiów Demograficznych" cyklicznie publikowanych we współpracy z Instytutem Socjologii UZ, Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze oraz Lubuskiem Urzędem Marszałkowskim. Jest redaktorem  statystycznym "In Gremium" i "Studiów Zachodnich".

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT