Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA 2020 odwołane

14 września 2020 r.

119456499_3589266367784776_7266426523203050488_o.jpg

 

Organizatorzy Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA 2020 ogłosili dziś, że impreza, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, zostaje odwołana.

 

Komunikat organizatorów:


Niestety, stało się to co chyba wszyscy przeczuwali. Podobnie jak inne duże imprezy Dni Kultury Studenckiej Bachanalia 2020 zostały również odwołane z powodu epidemii SARS-CoV-2.


Zmiana terminu na październik nic w tym przypadku nie zmieniła. Jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom naszej imprezy bezpieczeństwa wymaganego przez obecne regulacje prawne dot. imprez masowych.


50-te Bachanalia miały być wyjątkowe, włożyliśmy wiele pracy w to, żeby ta rocznica miała godną oprawę. W obecnej sytuacji, kiedy studia odbywają się w systemie hybrydowym, z przewagą trybu zdalnego, a sytuacja epidemiologiczna jest gorsza niż w maju (kiedy impreza planowo miała się odbyć), organizacja tak dużego przedsięwzięcia niesie za sobą ryzyko, którego nie podejmiemy. Tym bardziej, że sytuacja w miesiącach jesiennych może ulec pogorszeniu.


Dlatego jako komitet organizacyjny podjęliśmy decyzję, że próba organizacji namiastki 50-tych Bachanaliów, przy obecnych zagrożeniach i dynamicznie zmieniających się regulacjach, obostrzeniach i interpretacjach mija się z celem. Bachanalia 2020 zostają odwołane.


Dziękujemy za wyrozumiałość i chęć współpracy zaproszonym artystom, władzom Uniwersytetu oraz miasta Zielona Góra, a także firmom, które od wielu lat pomagają nam podczas organizacji naszego święta. Mamy nadzieję, że wy również poczekacie z nami i za rok spotkamy się znowu w komplecie podczas bachanaliowych imprez i koncertów na Wyspiańskiego.


Z dobrych informacji, możemy powiedzieć tylko tyle, że 50-te Bachanalia wciąż przed nami !

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT