Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr Anita Kucharska-Dziedzic z Wydziału Humanistycznego UZ zdobywczynią Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejherta w kategorii „Działalność społeczna”.

dr Anita Kucharska-Dziedzic duże.jpg

Dr Anita Kucharska-Dziedzic podczas krótkiego wystąpienia tuż po odebraniu nagrody. Fot. tvn24bis.pl

17 maja 2016 r. 

 

 

Wczoraj wieczorem, to jest 16 maja br. podczas uroczystej gali w Warszawie zostały wręczone nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. To najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane przedsiębiorcom – zarówno biznesmenom, innowatorom, ale także działaczom społecznym.

 

 

Wartości, które przyświecają tej nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: ”Wierzyć. Działać. Dawać”. Te wartości odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest nagroda: w kategorii „sukces” – osobom, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, w kategorii „wizja i innowacje” – osobom, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz w kategorii „działalność społeczna” – osobom, które swoją pracą i chęcią niesienia pomocy innym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom ludzi.

 


Niespełna miesiąc temu informowaliśmy w serwisie informacyjnym UZ http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?dr-anita-kucharska-dziedzic-z-wydzialu-humanistycznego-uz-nominowana-do-nagrody-polskiej-rady-biznesu-im-jana-wejcherta, że dr Anita Kucharska-Dziedzic z Wydziału Humanistycznego UZ jest nominowana do tej nagrody w kategorii „działalność społeczna”.

 


Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali: w kategorii "Sukces" Dariusz Miłek - twórca potęgi działającej na rynku obuwia Grupy CCC, w kategorii "Wizja i Innowacje" Tomasz Kułakowski – prezes innowacyjnej spółki CodiLime, w kategorii "Działalność Społeczna" dr Anita Kucharska-Dziedzic-pomysłodawczyni i prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA. Kapituła przyznała także nagrodę specjalną. Pośmiertnie został nią uhonorowany  Andrzej Czernecki oraz jego fundacja wspierająca edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich.

 

 

Dr Anita Kucharska-Dziedzic - pomysłodawczyni i prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, które zajmuje się edukacją, prewencją, interwencjami i pomocą skierowaną przede wszystkim do kobiet, będącymi ofiarami przemocy domowej. To ważny, często pomijany i ukrywany w społeczeństwie problem, który w Polsce wciąż nie doczekał się wystarczających uregulowań prawnych i skutecznej pomocy dla ofiar.

 


Kierowane przez dr Anitę Kucharską-Dziedzic  Stowarzyszenie BABA działa w ramach 13 placówek w województwie lubuskim oraz zróżnicowanych programów pomocowych, które w latach 2014-2015 pomogły 3,5 tys. ofiarom przestępstw, pozwoliły przeszkolić w niesieniu pomocy 16 tys. młodych ludzi, a także wydać ponad 300 tys. egzemplarzy publikacji edukacyjnych.

 

 

Odbierając nagrodę dr Anita Kucharska-Dziedzic powiedziała m.in.: To mnie państwo zaskoczyli. Byłam z siebie taka dumna dzisiaj, że znalazłam się w takim zacnym gronie kandydatów do nagrody.  W ogóle mnie państwo zaskoczyli, bo polski biznes jest zachowawczy i konserwatywny. A państwo nagrodzili feministkę i chyba... lewaczkę.
- Dziękuję mojej rodzinie - kontynuowała. Bo najgorsze jest to, że nie wszystkie rodziny są takie szczęśliwe, jak moja. I o te nieszczęśliwe rodziny musimy naprawdę zadbać. O te nieszczęśliwe kobiety, te bite, gwałcone i poniewierane - stwierdziła.


- To wstyd, że ciągle takie organizacje jak BABA są potrzebne. To wstyd dla cywilizowanego świata.Dziękuję też mojemu zespołowi. Cudownym babom. Bo ja mam to, o czym marzy każdy kapitalista - mam zgrany zespół. Zespół gotowy podjąć się każdego wyzwania. Czy są pieniądze, czy ich nie  ma. Czy są dobre okoliczności polityczne, czy ich nie ma - mówiła dr Kucharska-Dziedzic.


- Kochane Baby, dziękuję za te 17 lat i czekam na kolejne. Ta nagroda jest dla Was! – stwierdziła na koniec.

 

(powyższe informacje przekazujemy za http://tvn24bis.pl. Zdjęcie pochodzi także z tej strony)

 

 


Serdecznie gratulujemy dr Anicie Kucharaskiej-Dziedzic zdobycia tak prestiżowej nagrody.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT