Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr Bartosz Pernal z Instytutu Muzyki UZ otrzymał „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”

4 maja 2022 r. 

Bartosz Pernal odz..JPG

Stoją od lewej: Marek Konarski, Adam Bałdych, Bartosz Pernal, Anna Synowiec. Przy mikrofonie Mirosław Marcinkiewicz. Źródło: www.lubuskie.pl

Dopiero teraz dotarła do nas wiadomość, że 23 kwietnia 2022 roku w teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbył się koncert „Gorzów Jazz Celebrations 40+2 lata Jazzowych Filarów”. Był to (odroczony przez pandemię) muzyczny jubileusz 40-lecia gorzowskiego Jazz Clubu pod Filarami - miejsca o istotnym znaczeniu dla kultury muzycznej miasta i regionu. W pierwszej części koncertu wystąpił Filary Jazz Big Band pod kierownictwem Bartosza Pernala z gościnnym udziałem gitarzysty Piotra Lemańskiego i rapera Bartłomieja Skubisza.
 

Podczas koncertu Mirosław Marcinkiewicz - wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego i Anna Synowiec - radna województwa lubuskiego wręczyli „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” Adamowi Bałdychowi, Markowi Konarskiemu i Bartoszowi Pernalowi.
Dr Bartosz Pernal – urodził się w Gorzowie Wielkopolskim. Tu ukończył szkołę muzyczną II stopnia. Pierwsze doświadczenia jazzowe zdobywał w „Małej Akademii Jazzu” i w realizowanych przez jej wykładowców warsztatach muzycznych.


Na początku XXI w. rozpoczął studia instrumentalne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Współtwórca zespołu „The Conception”. Zespół zajął I miejsce na konkursie w Gdyni i II miejsce na „Krokus Jazz Festival” w Jeleniej Górze. Został wyróżniony na „Jazz Juniors” w Krakowie. Wygrał „Klucz do Kariery” w Gorzowie Wielkopolskim.


Od 2004 r. gra w big-bandzie zielonogórskim, obecnie to „Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego”. W tym samym czasie zagrał również wiele koncertów w kwintecie i innych składach w Polsce i za granicą – w Hiszpanii, Rumunii, Francji, Słowacji i w Niemczech.


W 2007 r. dostał się na Akademię Muzyczną we Wrocławiu. W trakcie studiów instrumentalnych zaczął studiować także kompozycję na Uniwersytecie Zielonogórskim. W 2011 r. otrzymał propozycję pracy w charakterze wykładowcy w Instytucie Muzyki UZ, którą kontynuuje do dzisiaj.


Od 2016 r. we Wrocławiu prowadzi zespół „Bartosz Pernal Orchestra”.


Od 2019 r. jako band leader prowadzi „Filary Jazz Big-Band” przy Jazz Clubie „Pod Filarami” w Gorzowie Wielkopolskim, o którym mówił w wywiadzie radiowym: „Jest to big-band, który zawiązał się w moim rodzinnym Gorzowie i już choćby przez sam ten fakt chciałbym być częścią tego teamu i pomagać mu iść do przodu. Skład stanowią wspaniali i bardzo zaangażowani ludzie, którzy regularnie pracują nad muzyką, spotykając się na cotygodniowych próbach. Napisałem dla tego zespołu kilka aranżacji orkiestrowych (w tym „Home Town Suite” inspirowany muzyką Mariana Klausa) i wraz z Markiem Konarskim prowadzimy próby, przygotowując zespół do koncertów”.


Pod koniec 2021 r. organizatorzy „Game Music Festival” w Londynie, który jest poświęcony muzyce gier komputerowych, wystosowali do Bartosza Pernala propozycję zaaranżowania soundtrack’u na big-band do gry „Cuphead”. Pisaliśmy o tym, vide: https://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?bartosz-pernal-orchestra-zagra-w-royal-festival-hall-w-londynie

(źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/18487/koncert-gorzow-jazz-celebrations-40--2-jazzowych-filarow )
 

Serdecznie gratulujemy przyznanego wyróżnienia. :) 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT