Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr hab. inż. Marek Sawerwain, prof. UZ w Radzie Programowej Redakcji Nauk Informatycznych Wydawnictwa Naukowego PWN

29 kwietnia 2022 r. 

FB_PWN_Rada_programowa_IT_-M_Sawerwain_1080x1080_0222_A_v1.jpg

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Marek Sawerwain, prof. UZ z Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych UZ został powołany do Rady Programowej Redakcji Nauk Informatycznych Wydawnictwa Naukowego PWN. 

 

Jak czytamy na stronie Wydawnictwa Naukowego PWN: Wydawnictwo Naukowe PWN powołało Radę Programową Redakcji Nauk Informatycznych, której celem będzie wsparcie merytoryczne pracy redakcji, opiniowanie publikacji przed ich wydaniem i popularyzacja książek z zakresu informatyki. 
 

Bliska współpraca Rady z redakcją przełoży się na powstanie nowych projektów wydawniczych. Ich celem będzie zwiększenie zainteresowania młodego pokolenia informatyką, zapewnienie studentom podręczników na najwyższym poziomie merytorycznym oraz wsparcie profesjonalistów z branży IT w ich drodze zawodowej. Wszystkie działania Rady będą miały na uwadze realizację misji Wydawnictwa Naukowego PWN, jaką jest dostarczanie wiarygodnej wiedzy. Do zadań Rady będzie należało m.in.: opiniowanie propozycji wydawniczych z rynku zagranicznego i polskiego, rekomendowanie tematów przyszłych publikacji i polecanie nowych autorów do współpracy oraz recenzowanie i promowanie wybranych publikacji.

 

W ofercie naszego wydawnictwa nadal będą się znajdować tytuły autorstwa czołowych ekspertów polskiego środowiska informatycznego oraz  zagraniczne publikacje z czołówek światowych list bestsellerów, które trafią w ręce Czytelnika krótko po  premierze. Rada będzie służyć wsparciem w procesie wydawniczym, w który zaangażowani są wysoce wykwalifikowani tłumacze i specjaliści od proofreadingu oraz eksperci naukowi recenzujący każdą pozycję. 

 

Liczymy, że dzięki synergii działań redakcji i Rady, powstanie wiele atrakcyjnych inicjatyw i publikacji. Wierzymy, że będą one nieocenionym wsparciem w rozwiązywaniu bieżących problemów i wyzwań, z jakimi zmaga się środowisko, oraz w rozwijaniu kompetencji profesjonalistów i naukowców z branży IT.

 

Więcej na stronie  .

 

Serdecznie gratulujemy powołania.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT