Dr hab. Marcin Garbat, pełnomocnik rektora UZ ds. osób z niepełnosprawnościami wśród wyróżnionych podczas Gali Sportu Akademickiego

17 grudnia 2020 r.

Podziękowanie 1.jpg

W ostatni wtorek, 15 grudnia br. w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której przyznano wyróżnienia za wkład i wsparcie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Otrzymało je 5 pełnomocników rektora ds. osób z niepełnosprawnościami na poszczególnych uczelniach. Byli to: Mikołaj Piekut z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy,  dr Maria Gorczyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Katarzyna Lis z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Anna Rutz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dr hab. Marcin Garbat z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Przypomnijmy, że w mijającym roku na UZ  odbyły się zawody Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w dwóch dyscyplinach: w boccii i w strzelectwie sportowym. 

 

Nagroda, którą otrzymał UZ  zostanie przekazana przy najbliższej okazji.

 

MAGDA DALECKA 1.jpg

Magda Dalecka podczas Gali Sportu Akademickiego. Fot. Rafał Oleksiewicz

Część Gali Sportu Akademickiego dotyczącą sportu osób niepełnosprawnych prowadziła Marta Dalecka, na co dzień wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ, a ponadto wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego ds. sportu osób z niepełnosprawnościami. Wręczyła także nagrody i podziękowała głównym partnerom – Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, grupie LOTOS i Ministerstwu Sportu. 


Gala pierwotnie planowana na Politechnice Łódzkiej ostatecznie odbyła się w trybie zdalnym, w studio w Warszawie.


 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT